| anonim_4396 a întrebat:

Pot munci la 14 ani daca parintii sunt de acord?
Ca vanzator sau consultant

8 răspunsuri:
| lindemona a răspuns:

Bună, sunt lider Oriflame. Dacă eștin interesată, te rog să îmi scrii. Te pup :*

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu te angajează nimeni. Și nu prea vad ce consultant ai putea tu fi la 14 ani

| Ak40 a răspuns (pentru suntserios):

Gen la moldcell sau Orange la.vanzarea telefeoanelor sau tehnicii

| suntserios a răspuns (pentru Ak40):

De ce ar angaja Orange ca și consultant un copil? Crezi ca ditamai firma și ar pune vânzările în mana unui copil?

| Ak40 a răspuns (pentru suntserios):

- Să ai aspect fizic prezentabil;-am
- Să manifeşti interes pentru smartphone-uri, laptopuri, televizoare şi pentru noile tehnologii;-stiu multe despre tehnologii
- Să fii sociabil, activ, tacticos, responsabil, orientat spre obţinerea unor rezultate frumoase, să ai capacităţi de învăţare;-sunt
- Să cunoşti limbile română şi rusă-le stiu

copii stiu mai multe ca mataurii in tehnologii
si nu sunt din Romania de aia trebuie sa cunosc si limba rusa

| Andreeush a răspuns (pentru Ak40):

La vârsta de 14 ani nu o să te angajeze nimeni la Orange sau o firmă serioasă.
Ar trebui să te duci la școală.

| Andreeush a răspuns:

Nu cred că ai vreo șansă să îți găsești un loc de muncă la vârsta ta.
Ar trebui să ai minim 16 ani.

| Ak40 a răspuns (pentru Andreeush):

15 cu acordul parintilor