| lore23 a întrebat:

Pot sa fac ceva ca sa-mi intarzie ciclu sau sa-mi vina mai repede?straight face

8 răspunsuri:
| Marynna a răspuns:

Poti lua pastile anticonceptionale, dar ar fi bine sa nu le iei dupa ureche, ci sa te duci la un cabinet de planificare familiala.eu am luat 1 luna si mi-a venit ciclul mai devreme, insa, am avut acel SPOTING, adica mi-a curs putin sange ca la menstruatie

| 인스피릿 a răspuns:

Poti, cu ajutorul pilulelor anitconceptionale. Dar nu sunt sanatoase, si in multe cazuri au efecte negative, chiar pot duce la infertilitate. Consulta-ti medicul ginecolog. Doar el/ea poate sa-ti recomande pilulele care sunt adecvate pentru tine.

| IuliaAle a răspuns:

Da, cu ajutorul pilulelor anticonceptionale poti controla acest lucru. Sfatul meu personal este totusi sa nu le incerci, nu sunt foarte sanatoase. Daca chiar doresti, consulta mai intai un ginecolog si nu lua asa ceva dupa ureche, iti poti face rau.

| ersiluka a răspuns:

Ca sa iti vina mai repede bea vin si fa dus cu apa mai fierbinte.iar ca sa iti intarzie iei niste pastile de la farmacie. sunt cu cu hormoni laughing sunt bune in special pentru cand mergi la mare

| Adeline_7224 a răspuns:

Aceiasi intrebare o aveam si eu acum ceva luni la mare. laughing Din pacate nu. poti lua VITAMINAK reduce din curgerea abundenta ma refer ca iti vine mai putin decat e normal.Fiolele se iau de 2, 3 ori pe zi eu le-am luat la mare a fost Ok. Poti lua inainte cu o zi de venirea mestrei. :* Ca sa-ti intarzie stiam ceva de o baie cu nu mai stiu ce dar nu! Sau sex laughing e cel mai bun medicament pentru intarziere big grin pupici

| Maryaela a răspuns:

Nu lua nici un fel de pilule, nici nimica! ITI FACI SINGURA RAU! Mai bine l-ai lasa asa!
Cand corpul tau e pregatit numai atunci iti va veni!happy
OK?
Nu intarzie, doar atunci cand organismul tau este intarziat!
Si vine mai repede,,,,, /... ATUNCI CAND VINE!
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate stiu eu, nu.

| sephora a răspuns:

Nu