| anonim_4396 a întrebat:

Pot sa imi cumpar anticonceptionale dinalea slabe pentru reglarea ciclului la adolescente? adica virgine.thinking de la farmacie fara retetathinking funsa:*:*

Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

AC nu se cumpără după ureche.Trebuie neapărat să mergi la un medic ginecolog și să-i spui că ai menstruația neregulată, iar acesta îți va prescrie niște AC potrivite pentru organismul tău, care te vor ajuta.
Baftă!

1 răspuns:
| Katheeeee a răspuns:

Toate aniconceptionalele au aproximativ aceeasi cantitate de hormoni, si cel mai bine e sa te duci la un cabinet de planificare familiala iar acolo in urma unui consult iti pot recomanda o anumita marca.Nu le lua de capul tau, ca nu stii ce reactii adverse pot avea.Inainte erau gratuite pentru eleve si studente,acum nu stiu daca s-a schimbat ceva sau nu.Le poti cumpara si de la farmacie,fara reteta,dar eu te sfatuiesc sa mergi la o consultatie,nu te ingrijora, poti merge si fara parinti, numai sa ai cu tine buletinul si carnetul de elev.Bafta!