| anonim_4396 a întrebat:

Pot sa imi inregistrez vocea pe calculator fara microfon? Daca da, cum? Fundita :*

9 răspunsuri:
| Messyhair a răspuns:

Din cate stiu eu, nu poti.
Cum ai vrea sa inregistrezi daca nu ai un aparat. Un microfon, mai exact.
Si telefonul are microfon.Deci...nu poti.

| pengu a răspuns:

Pai daca ne gandim care este rolul microfonului si la faptul ca el este singurul, dar SINGURUL dispozitiv de inregistrare uhmm thinking Nu nu poti big grin

| mihai_2762 a răspuns:

Nu ai cum sa iti inregistrezi vocea pe calculator fara microfon chiar nu vad nici o posibilitate.nu nu se poatebig grin.imi pare rau daca te-am dezamagit

| ShiFT_7270 a răspuns:

DA SE POATE! Te inregistrezi pe telefon, iar apoi o bagi pe calculator! Simplu. big grinbig grin

| Cumătru de la Galați a răspuns:

Șoptește încet în gaura pentru microfon de pe placa de sunet.
O găsești tu, e una roz, și e lîngă cea în care ai băgate boxele.

| gfy a răspuns:

Nu pot fara microfon... E absurd.

Detalii poti gasi aici, in caz ca ai vrea sa inregistrezi CU microfon: http://artasonora.com

| LORYLoreley a răspuns:

Poti, si este foarte simplu, este o metoda care acum am descoperit-o, daca ai o pereche de casti de telefon obisnuite, la care asculti muzica copatibile cu pc-ul conectezi firul la pc, dai la start-acccesories-sound recorder dai start si vorbesti in microfonul castilor happy.
Funda?

| adicutza1 a răspuns:

Aoleu bai se poate si fara microfon,cel mai simplu,uite du-te jos la start(pornire) unde e steagu ala cu patru culori(rosu,verde,albastru,ganben) no dai click si apoi scrie in spatiu de jos inregistrator sunet,si dai pe inregistrator sunet(e o poza cu un microfon,no si dupa aia dai pornire inregistrare si vorbeste ce vrei apoi dai oprire inregistrare,dupa ce ai terminat si salveaza, inregistrarea va fi salvata la elemente recente(in stanga), mult succes!winking

| B4oN a răspuns:

Nu poti