| silence a întrebat:

Pot sa va pun o intrebare... iubim si ce folos? raised eyebrows

Ce gasesti tu in cuvantul "Dragoste "batting eyelashes?

4 răspunsuri:
| Aegyo a răspuns:

Hmmm... Pai in primul rand: Eu zic ca cine iti spune "Te iubesc" toata ziua, nu cred ca spune adevarul, deoarece dragostea NU SE SPUNE IN CUVINTE, SE SIMTE!
Dragostea este o parte din viata noastra, dar nu reprezinta TOTUL. Intre doi oameni, dupa 2 luni ce s-a cunoscut nu cred ca se poate spun ca se iubesc... Abia dupa ce ajungi sa il cunosti,
dupa mult timp petrecut impreuna, incepi sa "simti" ceva pentru cealalta parsoana... POATE.
Ma rog... Eu cred DOAR in dragostea intre familie...

| DisforDeea a răspuns:

Obisnuinta smug

| DDDDDxxxxxx a răspuns:

Dragostea este unul dintre cele mai frumoase lucruri pentru ca nu o poti impartasi doar cu familia ci cu oricine simti. O viata fara dragoste este o viata fara sens.

| alina404 a răspuns:

In cuvantul dragoste eu gasesc: "Trup si suflet ". Daca iubesti cu adevart si el ...in cazul asta te iubeste de ce sa pierzi terminati drumul vezi ce poti face in privinta asta dar daca el deja nu mai simnte nimica pentru tine nu mai are prea mult folos pentru ca te distruge intr-un fel. stiu situatia asta si. este dura dar daca esti invingatoare n`ai de ce sa iti fie teama. Aduti aminte trup si suflet