| VP_Madalin_1999 a întrebat:

Poți sa iei suplimente dacă nu faci sala? Proteine creatina? Crești in masa?

6 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Tu stii macar cum cresc muschii?

La antrenament tu le provoci micro-rupturi de fibre, care in perioada de refacere CRESC. Si acolo intervin proteinele: cu proteine se refac (de fapt cu aminoacizii din proteine).

Fara sa provoci micro-rupturi, CE vrei sa faca proteinele alea?

| RobertMoon a răspuns:

Daca ai citit pe suplimentele astea ca te ajuta in masa musculara ce ai zis ca le iei si gata faci muschi, nu? E la mintea cocosului ca suplimentele pentru masa musulara se iau doar daca lucrezi muschii.

Răspuns utilizator avertizat
| laurentiutirei a răspuns:

Poti lua suplimente!
Proteine ajuta la cresterea masei musculare
iar creatina te ajuta sa poti face mai multe repetari si sa intarzie
aparitia arsuri muschiului
creatina ajuta la cresterea in greutate si in masa musculara fara grasime
creatina nu retine apa
Poti lua suplimente fara sa faci sala!
poti face flotari tractiuni acasa
nu trebuie sa te duci la sala obligatoriu
fara sa faci nici un fel de antrenament nu ai nici un beneficiu
pentru ca muschi nu cresc singuri trebuie sa dai stimul la muschi! adica sa faci exercitii. Flotari tractiuni etc.

| VP_Madalin_1999 explică:

Dacă fac flotări îmi creste bicepsul dacă nu am gantere? Sau ce exerciții fără gantere sa fac pentru biceps

| Cosmin86 a răspuns (pentru VP_Madalin_1999):

Flotarile sunt miscari de IMPINS, adica lucreaza piept (70%) si triceps+deltoid anterior(30%).

Daca vrei biceps tractiuni la bara cu palmele spre tine (priza tip supinatie) si distanta intre brate sa fie mai mica decat latimea umerilor.