| bublegum a întrebat:

Povestile voastre de dragoste... cea mai frumoasa primeste funditawinking. iar restul vot :X

Răspuns Câştigător
| anaMARIA a răspuns:

Povestea mea e prea lungaaaaaaaaaaa. Dar iti voi povesti in mare :)

Eram o copila, acum aproximativ 5 ani. aveam 12-13 ani :D Eram pe afara cu o fata,in parc,vorbeam, cand pe langa noi a trecut un baiat.M-am uitat la el si intamplator, el a intors capul si privirile ni s-au intalnit.Am zambit aman2, mai ales eu, m-am inrosit toata si el si-a continuat linistit drumul.Nu ma asteptam sa il mai vad sincera sa fiu. Dupa vreo 2-3 luni, am cunoscut o fata.ne-am imprietenit si am inceput sa umblu cu ea.In a 2-a zi cand am iesit cu ea afara, hop a aparut si el.Am ramas ceva gen : wowww :O :X. Nu-mi venea sa cred ca il vad iar :D Binenteles ca m-am inrosit in obraji din nou, aveam fluturasi in stomac, simteam ca imi tremura picioarele si parca eram muta.Pur si simplu nu ma simteam in stare sa leg 2 vorbe (o senzatie pe care nu o mai simtisem pana atunci).Am aflat imediat ca el era "gagicul" noii mele prietene.Ma rog.In seara aia s-au despartit.Clar,eram sigura ca nu-l voi mai vedea dupa aceea.La 2 zile, bate cineva la usa.Deschid si :O Era el :)) Culmeaa! Nu-mi venea pur si simplu sa cred, dar el era foarte bun prieten cu sora mea si cu prietenul ei. Din ziua aia am inceput sa vorbim si usor usor am ajuns prieteni foarte foarte buni.Venea aproape in fiecare zi pe la noi,ma mai ajuta la teme, la curatenie, la absolut orice aveam nevoie;)) In 5 ani, nu m-am gandit niciodata ca voi avea vreodata sansa sa fiu cu el.Eram sigura ca nu sunt indeajuns de buna si ca el ma vede ca pe o sora. Dupa 5 ani (in care am avut alti iubiti,dar gandul tot la el imi era) de asteptare, mi s-a indeplinit cea mai mare dorinta :X Anul asta, pe 13 ianuarie,mi-a spus ca eu sunt genul de fata pe care o vrea langa el pentru o relatie serioasa, ca ma place si chestii de genul, si de atunci sunt cu el :D De o luna si 9 zile suntem impreuna si nu cred ca se va schimba lucrul asta prea curand.
Nu stiu daca te-am plictisit, dar mie mi se pare parca o poveste rupta din telenovele :D:X Si in mod sigur ar fi mai interesanta, povestita mai cu lux de amanunte.dar deja am scris un roman;))