| rena98 a întrebat:

Prietena mea cea ma buna sta cu baiatul pe care eu il plac.ieri la ora de bio am vazut ca scria in carte de un copil intarziat mintal si in paranteza scria cretin noi am ras si in pauza prietea mea ia spus fratelui baiatului pe care il plac ca sa ii spuna baiatului pe care il plac adica fratelui lui din partea mea ca e un cretin si un poponar dupa eu ca o proasta i-am trimis mesaj baiatului pe care il plac ca are sa ii spna ceva fratesu asta a sunat dupa ore pe prietena mea si a intrebato care dintre noi la facut asa si ea a spus ca eu lol acum ala ma injurat pe mess i-am dat ignor dar nu stiu ce sa fac va rog ajutati-ma dau funda!

Răspuns Câştigător
| Andreia98 a răspuns:

Ma gandeam ca atunci cand ai zis ca,,stau'' impreuna, doar stau unul cualtul, nu ca si sunt impreuna.si ce daca s.ar supar prietena ta? pentru cel care.l doresti faci orice.cum face ea.i.a zis minciuni aluia doar pentru al avea ea, si nu tu.nu trebuie tu sa fi mai proasta si sa stai, ca ea nu stawinking.ea lupta pentru el nu ca tine, pentru ca ea stie ca si tu il vrei.mai bine ai incerca sa faci ceva.tie iti pasa de sentimentele ei, ei nu.

8 răspunsuri:
| DanAmarandei a răspuns:

Trimite-i un e-mail in care explici tot ce s-a intamplat si faptul ca tu il placi. Incearca sa folosesti punctuatia, e mai usor de inteles asa. Succes!

| rena98 explică (pentru DanAmarandei):

Daca i-as expica sar supara pe prietena mea, cu care are in acest moment o relatie. Mersi oricum pupici.

| Andreia98 a răspuns:

In primul rand,nu trebuia sa ii dai ignore,ca dupa o sa.ti para rau si poate,daca o sa.l scoti de la ignore candva,nu o sa.ti mai dea el add,trebuia sa ii explici problema,si daca te.a injurat,trebuia sa.i zici ca nu are nici un sens,pentru ca nu e adevarat,prietena ta i.a zis asta fratelui lui pentru ca e o frustrata,trebuia sa.i zici asa,, tu chiar nu iti dai seama cat de disperata e dupa tine? se cunoaste'' daca nu stie ca il placi, ar trebui sa.i zici.si fata pe care o numesti prietena,nu e prietena ta cu siguranta. explica.i problema in fata,si cu calm, daca se enerveaza si vrea sa plece, opreste.l.bafta si mult curaj!

| rena98 explică (pentru Andreia98):

Mersi mult dar vezi el stie ca eu sunt topita dupa el si in plus daca i-as spune, sar supara groaznic pe anda _asa o cheama_ si i-as strica relatia in plus a spus ca nu il intereseaza cal plac mie frica ca dupa sa nu ma urasca toata lumea.Nu pre mai stiu ce sa fac.Il cunosc de iarna trecuta suntem nascuti chiar in aceeasi zi.Nu inteleg de ce se poarta asa.

| eliaclodia a răspuns:

Baietii la varsta aceasta nu doar te injura, dar sunt asa prost crescuti uneori, incat daca te mai bagi mult in seama cu ei, o sa iti dea chiar un sut in fund in fata clasei. Doar nu vrei sa renunte pentru un zambet si o prietenie sa te necajeasca si sa se dea mare in fata celorlati. Acuma e concurenta, cine e mai nepasator, cine e pisica, cine e soarecele. Faza cu pisica si soricelul o intelegi, micuta draga?

| deeDEE1269 a răspuns:

laughinglaughinglaughing eu nu stiu cum o poti numi prietena dar sa mai zis asta dar in legatura cu chestia asta trebuie lamurita asa cum zic toti.Tu nu mai crede ca prin a lamuri o situatie distrugi o relatie e ceva penibil dar nu te duce la el si spune te plac si a fost o greseala etc etc rezolva totu pas cu pas incepe prin a fi prieteni din nou si pe urma poate avansati in relatie multa bafta

| roxanaaaaa05 a răspuns:

Deci daca ti-a facut asta acea,, prietena" crezi ca mai e cazul sa o numesti asa?straight face eu cred ca cel mai bine ar fi sa vorbesti cu baiatul respectiv si cu fratele lui si sa clarificati anumite lucruri daca te va crede inseamna ca merita sa lupti in continuare pentru el daca nu imi pare rau insa e genul care pune botul la ceea ce spune lumea din jurul lui!straight face

| rena98 explică:

Daca i-as spune adevaru sar supara pe prietena mea cu care el momentan e impreua mersi oricum