| LEGOOOOO a întrebat:

Prietena mea se drogheaza zilnic sau chiar de mai multe ori pe zi. Ea fumeaza etnobotanice sau iarba. Ce efecte negative a aceste droguri? Eu am inceput sa observ ca nu ii este foarte bine ( tuseste intruna, mananca extrem de mult, nu isi aminteste mai nimic, doarme foarte putin, si are mereu ochii foarte rosii). Ce alte efecte poate avea si cat de tare o pot afecta. Ea face asta de aproximativ un an. Este cam dependenta deoarece daca nu fumeaza o zi incepe sa faca urat. Mai spun si fapul ca ea consuma alcool zilnic si fumeaza apoape un pachet de tigari pe zi. Ce i se poate inampla? Poate murii?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In ritmul asta mai are 2-3 ani de trait. exista parinti, exista psihologi si chiar politie dac de vorba buna nu pricepe.

| Radu284 a răspuns:

Etnobotanicele sunt de diverse tipuri, deci ce efecte au si ce complicatii pot produce depinde foarte mult de tipul etnobotanicelor.

| ForgotMyName a răspuns:

Da,ar putea muri, insa depinde ce cantitati anume si ce iarba anume.Consumul va duce la:
-depresie
-dureri in stomac foarte mari
-lipsa de respect fata de sine
-sporirea agresivitatii
-probleme de sanatate (tuberculoza)
-moarte...

Spune-i sau incearca s-o opresti cat nu e tarziu...

| LEGOOOOO explică (pentru ForgotMyName):

Are si 15 ani am uitat sa spun...