| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPU...Am aflat ca prietena mea cea mai buna consuma droguri, etnobotanice si fumeaza, nu a facut niciodata asta, oare ce se intampla cu ea?

Răspuns Câştigător
| DeeutzaDalinutza a răspuns:

Salut.
Spuneai ca "nu a facut niciodata asta",ei bine,poate fi influientata de oameni rai care o indruma pe acest drum,tu,ca cea mai buna prietena a ei, trebuie sa aflii ce se intampla cu ea si sa o ajuti sa isi revina, insa trebuie sa-i contactezi familia si sa-i spui ce se intampla.
Sper sa te ajute.Succes!

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Radioactive a răspuns:

Poate ţi-o fi ascuns ţie faptul că are probleme în familie ori cu prietenul ei. Ori probleme la şcoală dacă nu e cu tine în clasă. Ori orice alt tip de probleme care au afectat-o şi pe care nu le-a destăinuit. Ori au convins-o nişte ''alţi prieteni'' şi de atunci n-a mai fost în stare să zică ''STOP!''. Vorbeşte cât de urgent cu cineva care te poate ajuta şi o poate ajuta, până nu e prea târziu, la cât de dăunătoare sunt drogurile. De preferat cu părinţii tăi ori ai ei. Ei vor ştii ce să facă. Toate sunt nocive pentru sănătatea ei, ar fi mare păcat s-o pierzi! Succes în continuare! Apropo, câţi ani are?

| Aliiinutzatha a răspuns:

Pai a vazut de la cinevabig grinbig grin.A incercat i-a placut si incearca sa devina din ce in ce mai dependenta de asta dar daca poti sa o opresti e mai bine fiindca o poti feri de la:
moarte inceata
bube pe tot corpul
dureri greturi etc...
lesinul si te-ai prins moartea totala