| ςгเรtเภยкค a întrebat:

Prietenei mele ii place de baiatul pe care il plac si eustraight face Ea nu stie ca mie imi place de el, dar acum 2-3 zile mi-a spus ca nu il mai place si ca i-a trecut de el. Iar acum 1 zi cand am intrebat de el, mi-a spus ca il place iar..si eu nu mai stiu ce sa inteleg din asta. Ei vorbesc mai mereu si baiatul stie ca eu il plac, asa ca sa ii spun prietenei mele ca si eu il plac? Ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| Artemisia a răspuns:

Gandeste-te, merita acel baiat sa strice prietenia dintre voi?
Observi ca el vorbeste cu voi doua si sunt ferm convinsa ca el stie ca si tu, dar si ea, il placeti. El se cam joaca cu voi si pana la urma o sa va strice prietenia, si nu cred ca are rost. Niciodata sa nu pui un baiat mai presus de o prietena, baietii vin si pleaca, prietenele raman. Discuta pe larg cu prietena ta, da-ti cartile pe fata si gata, o sa te simti mult mai bine.

2 răspunsuri:
| Etelca a răspuns:

Eu zic sa astepti si sa vezi ce se va intampla..incearca sa iesi cu acel baiat pe afara sa vezi daca te place insa nu face asta daca ti-e chiar cea mai buna prietena, o vei rani.In acest caz spune-i ca-ti place de el, insa niciun baiat nu va va strica frumoasa prietenie happy

| SimonaSimona01 a răspuns:

Vechea problema ..Crezi ca prietena ta este in stare sa accepte asta?
Nu vreau sa fiu negetivista dar cred ca prietenia vostra se va strica ..Sau poate sa te ''sape'' pe la spate si atunci de va durea. Sunt atatia baieti pe pamant de ce nu incerci sa gasesti pe altcineva si sa ramai prietena cu baiatul respectiv si cu prietena ta