| mydarkestdays a întrebat:

Prietenii adevarati exista?

38 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Bună! happy
Ori nu există, ori sunt foarte foarte rari.
O seară frumoasă!

| Axys a răspuns (pentru Alyra):

Asa
si este greu daca as pune o intrebare cati prieteni sinceri sunteti cred ca ar fi multi tongue

| mona a răspuns:

In ziua de azi...nu prea mai gasesti asa ceva, toti isi arata adevarata fata cand te astepti mai putin

| măcheamăăăî a răspuns:

Nici vorba, mereu au ceva de ascuns sau sunt prea lasi sa-si spuna adevarata parere deaspre tine si cei din jur.

| Doηηa a răspuns:

Exista,dar foarte rar.
Oricum pustanii de 15-18 ani nu vor avea un prieten adevarat, decat adultii, parerea mea.

| Boog a răspuns:

Doar daca ii cauti, ii simti si ii doresti cu adevarat!

| punkbuster9988 a răspuns (pentru Boog):

Cum zice Boog.

| Axys a răspuns (pentru Boog):

Da asa este corect!

| xBlackDreamx a răspuns:

Da, exista. Din fericire exista si persoane de incredere, care stau langa tine neconditionat si iti sunt alaturi la bine si la greu, gata sa iti dea o mana de ajutor oricand ai nevoie.

| sergiu2 a răspuns:

Da

| Axys a răspuns:

Sal
intr-adevar exista dar i gasesti foarte greu un prieten adevarat e acel pritn care e sincer cu tine happy care nu tear vrea raul niciodata, nu tear barfii de rau happy. ar stisa te respecte cam asta e un prite adevarat pacat ca sunt rari prieteni si greu iti dai seama

| Axys a răspuns:

E bine sa-ti faci prieteni big grin dar sa si renunti la ei la cei care sunt prefacuti ca numeni nu-i d eincredere pana la urmasadsunt patita si greu mai pot avea incredere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai rari dar exista. Eu de exemplu nu am asa ceva.

| a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ai căutat unde trebuie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ):

Nu am cautat deloc. Nu consider ca prietenii trebuie cautati ci gasiti, inalniti. Doar nu pornesc acum in lume sa-mi caut prieteni, nu?happy

| a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu. Dar nu simți nevoia sa ai pe cineva de încredere alaturi de tine?

| anonim_4396 a răspuns (pentru ):

Pai il am pe prietenul meu imaginar Tuti, el mi-a fost alaturi de cand eram mic.
Oamenii sunt atat de falsi si nu reusesc sa gasesc pe nimeni care sa aiba macar juma' din personalitatea mea.

| a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate nu ti.ai dat seama ca exista cineva pe placul tau, cu adevărat. Depinde si de tine. Daca nu vrei sa deschizi ochii, daca te temi sau altceva, nu vei găsi usor pe cineva, pe acel prieten.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ):

Poate ca asa e dar mie nu mi se pare ca am intalnit pe cineva mai de Doamne ajuta...in fine, sa lasam discutiile astea filosofice ca nu-s pentru noi, sunt pentru oamenii mari (si aici nu ma refer la varsta). Noi mai avem de mancat paine pana sa ajungem cineva.

| a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai avem multe de făcut. happy. Dar sincer iti spun : interactioneaza cu ceilalți! Meriti sa fi auzit. Ai multe de câștigat. Tocmai, pentru a ajunge cineva, trebuie sa facem ceva. Fa ce simți. Va fi usor pentru tine kiss.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ):

"Tocmai, pentru a ajunge cineva, trebuie sa facem ceva".
Foarte bine spus, mare dreptate ai. Sa vedem ce va fi.
De ce crezi ca-mi va fi usor?

| a răspuns (pentru anonim_4396):

Ptr ca imi dau seama cum esti tu cu adevărat. De aceea spun ca iti va fi usor. Toti cei drepti primesc ce e mai bun, intr.un final. Tu trebuie doar sa ieși in evidentă ca sa primești bine kiss.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ):

Sa vedem ce va fi cand va incepe scoala, sper sa reusesc sa ajung mai mult la inimile oamenilor decat am facut-o anul trecut.

| a răspuns (pentru anonim_4396):

Sper si eu sa fie asa kiss. Mult noroc si curaj.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ):

Mersi fain. Si tie:*

| soloangel01 a răspuns:

Sunt destui.dar de exemplu cel mai bun prieten al meu nu poate fi si cel mai bun prieten al tau.trebuie sa fiti aproape la fel. exact cum sunt si fratii, uni se mai cearta alti nu. vreau sa spun ca trebuie sa aveti foarte multe in comun.winking

| ℓσяєภยş a răspuns:

Da.

| Copiliţă a răspuns:

- Bună.
- Mh, poate există, dar eu n-am găsit! Dacă găsești un loc bun unde să cauți, anunță-mă și pe mine! :3

| Pufulete456 a răspuns:

Da.dar trebuie sa ii cauti mult si bine!happy

| PerianuPaula99 a răspuns:

Da daca stii sa ii cauti.

| Radamel a răspuns:

NU pica din cer, dar daca cauti pe cei ce au preferintele tale, normele tale morale, da, exista!

| AlexandraMoldovan18 a răspuns:

Sunt peste tot, doar ca inca nu i-ai gasit pentru ca nu ai vrut cu adevarat. Aceste persoane desi nu sunt usor de gasit, ele exista. BaFTA

| Meap a răspuns:

Buna!
Nu.
Pa! laughing

| iuliaa27 a răspuns:

Da!

| Kimmiii a răspuns:

Eu zic ca da. dar nu toata lumea care iti zambeste iti este prieten...

| SauronLPF a răspuns:

Nu..Doar momente de '' prietenie ''

| Urucu_Laurentiu_1999 a răspuns:

Da de ce nu ar exista? prieteni adevarati sunt cei care te ajuta, te asculta, tin la tine.

| gratiihoran a răspuns:

Sunt pe cale de disparitie..tot ce trebuie sa faci e sa ai rabdare.