| Arex a întrebat:

De ce prietenii adevarati sunt foarte putini?

11 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Pentru ca oamenii sunt rai, invidiosi si se gandesc la ce e mai bine pentru ei.

| cristiiiiiii a răspuns:

Pentru ca lumea in ziua de azi este foarte rea si isi vede doar propriul interes

| cristiiiiiii a răspuns:

Pentru ca in ziua de azi lumea este foarte rea toti isi vad doar propriul interes.

| annaangel17 a răspuns:

Pentru ca asa e omul:Nu se poate abtine sa nu faca pe altcineva sa sufere sau sa nu insele...Doar cativa au puterea de a nu face asta..si aceia sunt prieteni adevarati

| sophieLY a răspuns:

Nu sunt putini, trebuie sa stii unde sa ii gasesti.

| neutrino a răspuns:

Ceea ce este valoros mereu este putin de cand lumea.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Pentru ca oamenii sunt ca adn-ul.E greu sa gasesti pe cineva compatibil, dar niciodata identic! Iar un prieten trebuie sa fie compatibil felului tau de a fi, simtamintelor si nevoilor tale. Daca ai un prieten adevarat, esti bogat...

| LolaLollita a răspuns:

Tine de natura umana sa fim egoisti, sa ne dorim ce are cel de langa noi, sa fim invidiosi. Prea putini trec peste acestea, dedicandu-se unei prietenii adevarate.

| Resurrection a răspuns:

Pentru ca in aceasta lume toti sunt rai, invidiosi, gelosi, si mai stiu eu cum.

| cetateanuturmentatkrysty a răspuns:

Pentru ca e greu sa gasesti pe cineva care chiar te intelege si nu te judeca fara prejudecatai

| Biia72 a răspuns:

Deoarece in ziua de azi, toti sunt pe interes!