| VladConstantin20 a întrebat:

Prietenii sau familia? Cine e mai important pentru voi?

Răspuns Câştigător
| Plague a răspuns:

Familia mea imi e straina, si prietenii mei mi-au devenit familie. Prietenii ma inteleg, ma accepta si ma iubesc asa cum sunt, si pe ei i-as alege. Dar pentru grija care mi-o poarta aleg familia. Deci prietenii sunt mai importanti si imi sunt mai apropiati, dar daca ar trebui sa aleg as alege tot familia (membrii apropiati, mama, tata, sora si un verisor sau 2, restul din partea mea pot sa se duca naibii, ca nu ma cunosc si nu le pasa de mine).

15 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Familia. Prietenii te pot trada, si parca ti-am mai zis intr-un rasp, ca sunt foarte putini prieteni in care am incredere.
Insa la familie, poti spune toate problemele tale, ei te vor ajuta mereu, si nu te vor trada.
Daca cineva m-ar pune sa aleg dintre a lasa balta un prieten sau a-mi ajuta familia, as alege sa-mi ajut familia, fara nici un dubiu.

| deea89 a răspuns:

Am realizat ca familia este cea mai importanta, cel putin pentru mine! Am observat ca familia iti este si iti va fi mereu alaturi si la bine si la rau, iti vor binele.Prieteni am simti pe piele mea ca se pot schimba si nu mereu sunt "prieteni"

| medgirl a răspuns:

Familia,siguur!

| ღChloeeღ a răspuns:

Faimila. clar:X nImeni nu se compara cu familia. Prietenii sunt trecatori dar familia o ai toata viatawinking

| Loveeeeeeeeeeeeeeeeeeee a răspuns:

Familia. Pentru ca depinde cat de mult tii la prietenii tai, daca esti in stadiul de a'i considera din familie, atunci raspunsul este familia. Pentru ca intra toti la categoria asta.

| DianaScorpio a răspuns:

Egalitate.
Sunt lucruri pe care nu inteleg de ce oamenii vor sa le puna intr-o balanta, cand ele de fapt nu sunt facute pentru a fi in contradictie, ci pentru a forma un totunitar. Omul are nevoie atat de familie, cat si de prieteni.

| PinguinuL a răspuns:

Cainele...
Familia

| Stein a răspuns:

Prieteni noi poti sa iti faci in orice moment insa o familie noua e mai greu

| JustUs4ever a răspuns:

Pfff...Grea intrebare! Undeva la jumate, trebuie sa te distrezi si cu prietenii tai, dar nu trebuie sa uiti de propria ta familie!

| Crisstinutzza97 a răspuns:

Normall ca familia98% dar 2 % si prietenii(depinde in ce cerc de prietenii te aflii)familia mereu tii aproape dra unii prietenii te poate lasa balta dei clar familia dar sa nu uiti si de prietenii

| Aleexutza_4655 a răspuns:

Logic ca familia atunci cand ai un necaz cine iti sta aproape? familia pritenii te pot lasa la greu dar familia nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As vrea sa spun ca prietenii sunt cei mai importanti pentru mine.dar nu e asa.nu am foarte multi, si ei oricum nu ma inteleg pe deplin.sau daca o fac, nu avem multe lucruri in comun.cu familia de multe ori nu ma inteleg.deci,pot spune ca nici prietenii nici familia nu sunt foarte importanti.

| ChicalovesEdward a răspuns:

Familia,desigur,doar parintii tai stiu cit sau chinuit ca sa te creasca, si esti nevoit sa stai linga ei pentru ai rasplati pentru ce au facut pentru tine...

| wolfyna a răspuns:

Si una si alta,, prietenul la nevoie se cunoastem,, familia e familie si nu poti renunta la ea,,

| Ch0c0lat3IDuIs3 a răspuns:

Familiawinking, prieteni buni rar gasesti. La inceput credeam ca familia, dar am descoperit ca sunt prieteni care iti sunt atat de aproape incat au inceput sa faca parte din familie ex: prietenul fratelui meu si viceversa.