| anonim_4396 a întrebat:

Ce e mai important: Familia sau prietenii?

Răspuns Câştigător
| カルメン a răspuns:

Familia evident...nu exista prieteni adevarati ci doar persoane mai apropiate familia este langa tine oricand in schimb prietenii doar cand au timp

5 răspunsuri:
| ZK a răspuns:

Familia.Ea îţi este alături mereu, şi nu te lasă pentru altcineva.În familie poţi avea încredere mult mai mare decât în prieteni, iar familia te ajută mereu.

| AtateaConditii a răspuns:

Familia normal, prieteni ai numai cand oferi ajutor dar cand ceri toti fug.

| Luiza45 a răspuns:

Sti in engleza am observat ca prieten se termina in „end" si familia se termina in "ily" adica i love you. Tatal tau va fi singurul barbat care te va iubi indiferent ce vei ajunge si cum vei arata. Mama ta este cea mai buna prietena a ta care nu te va trada niciodata. familia e cea in care te poti increde si cea care nu te va lasa la greu.

| ThWeY a răspuns:

Eu zic familia. E greu sa-ti gasesti prieteni care sa te asculte si sa nu fuga cand le ceri ajutorul...dar familia va fi intotdeauna alaturi de tine happy

| MARYADAYANA a răspuns:

Familia.