| Nastia a întrebat:

C e cel mai important pentru voi in viata? familia? prietenii? iubitu/prietenu?

Răspuns Câştigător
| cristi a răspuns:

Familia si iubita daca as avea-o :p

28 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sotul meu.

| psiholoaga a răspuns:

Eu.

daniela
| daniela a răspuns:

Familia pentru ca atunci cand in familie e iubire, sanatate si intelegere totul vine incet incet de la sine sau daca nu treci mult mai usor peste ce e greu

| DaRlInGiLuSiOnS a răspuns:

Pt mine iubituhappyhappyhappypentru ca nu am sa traies cu familia si prietenihappyhappyhappynu cu familia si prietenii dorm noaptetonguetonguetongue

| DenissaDeea a răspuns:

Familia e cea mai importanta.

| Ys a răspuns:

Familia trebuie sa fie pe primul loc..prieteni iubiti toti se duc dar fam ramanehappy

| mioara a răspuns:

Familia

| miry a răspuns:

Iubitul si familia

| ♣ Ma®®yE [;x] a răspuns:

Prietenii care imi sunt alaturi la bine si la greu. Iubitii vin si pleaca, iar familia va fi mereu langa minehappy

| alina_8976 a răspuns:

Toate sunt la fel de importante, si toate pot fi traite cu aceeasi intensitate.nu trebuie sa alegem intre aceste lucruri. le putem avea pe toate.bineinteles ca uneori unele sunt prioritare, si, de asta trebuie sa avem grija sa le tinem mereu in balanta.

| Daniel TM a răspuns:

Familia

| leluc a răspuns:

Familia

| Ioonela a răspuns:

Familia este cea mai importanta pentru mine.

| nicp a răspuns:

Familia

| ancasobo a răspuns:

Familia cu siguranta.Sunt o fire casnica, sociabila, dar fara familie nu pot trai. Ce e drept nici fara prieteni, doar ca imi iubesc familia neconditionat!

| Sara2 a răspuns:

Propria mea viata si parintii

| cretudancelife a răspuns:

Familia doarece suntem o mare familie si fara ia ar fi greu asclutati la mine ca spun bine.

| N538961518 a răspuns:

Familia, imi pun parintii pe primul loc iar dupa aia eu.

| loredanarotariu a răspuns:

Cred ca in egala masura familia si sotul. Mi-e foarte greu sa fac diferente.

| stetoscop a răspuns:

Eu, clar! Daca eu sunt fericita atunci si cei iubiti sunt fericiti!

| Selena a răspuns:

Eu!

| butterfly_1328 a răspuns:

Familia

| larysuk_2476 a răspuns:

Habar n-am! tongue Cred ca viata, familia
X0X0

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Conteaza doar ce e important pentru tine. Ar fi bine ca fiecare sa gindeasca doar pentru el. Numai tu stii ce e bine pentru tine, numai tu stii ce vrei cu adevarat.
Daca esti intr-o criza de idei, uite ce conteaza pentru mine: EU. Conteaza ce vreau eu de la mine.
Dupa ce mi-am facut lista valorilor, a urmat lista necesitatilor. Imi calculez banii in functie de nevoia personala si NU nevoia personala in functie de bani. Pentru mine lucrurile nu sunt scumpe asa cum des aud in jurul meu. Asta pentru mine inseamna ca EU nu fac suficienti bani si imi pun intrebarea "Cit am eu nevoie pentru tot ce vreau?" apoi urmez cursul dorinte-sacrificii. Si tine cont ca nici un sacrificiu nu e mare pentru ceva ce iti doresti cu adevarat.
Iubirea, prietenii pentru mine au fot, sunt si vor fi acolo si asta e pentru ca ei sunt parte din mine. Nu imi privesc prietenii ca niste beneficii sau sume, ci imi imaginez ca in esenta lor sunt tot oameni ca si mine, cu visurile lor, fricile si nevoile lor.
Nici un vis nu e prea mare, si prin conceptie nici o iubire imposibila.

| amstaff a răspuns:

P primul loc familia...apoi..eubig grin

| my a răspuns:

Pt mine cel mai important in viata ii sa fiu sanatoasa si dupa aceea ma bucur de familie, iubit si prietenii...

| elsa a răspuns:

Pana cand ajungi la casa ta cel mai important este familia alc. din parinti si chiar bunici frati surori insa in mom cand ajungi la familia ta atunci familia ta devine cea mai importanta apoi parintii...insa la varsta asta bieninetles familia apoi prietenul...cu toate ca sunt persoane care nu tin cont de parinti si cred ca cel mai important este prietenul sau prietenahappy

| bingbang a răspuns:

Eu cred ca toti sunt importaniti:X