| anonim_4396 a întrebat:

Prietenul meu m-a parasit.si eu pentru ca m-am enervat m-am facut mai frumoasa si s-a intors la mine si m-a intrebat daca vreau sa ne impacam si eu l-am refuzat. iar el a intrebat-o pe prietena mea cea mai buna. ea a acceptat desi stia ca inca mai tin la el.si acum ei sunt impreuna.eu ce ar trebui sa fac? va rog ajutati-ma.

12 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Sa-i lasi in pace si sa continui ce ti-ai propus initial. Sa te faci frumoasa, sa te simti bine - fara el.

| JackieSue a răspuns:

El probabil s-a reintors la tine pentru ca te-ai facut mai frumoasa...ca asa se intampla de obicei.
Prietena ta este o scorpie(parerea mea) pentru ca stai ca inca tii la el si normal...ca asa e omul... s-a pus prima pe lista...nu mai contau sentimentele tale sau cel putin prietenia.Isi vroia doar relatia.
Nu ar trebui sa regreti ca l-ai refuzat. Daca a intrebat-o si pe prietena ta inseamna ca nu insemnai prea mult pentru el...altfel ar mai fi incercat chiar daca il mai refuzai...asa...el si-a vazut de treaba.Asta ar trebui sa faci si tu.
Uita-i...pe amandoi.Nu merita prietenia ta.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Ramai frumoasa si cauta fericirea in alta parte. Si iubirea. Iar pe ei baga-i in Recycle Bin.

| JustMeFlory a răspuns:

I'ati frumusetea si iesi la agatat! Sunt destui baietii! Si lasa'i pe aman2 in trecut! Nu merita astfel de oameniwinking

Răspuns utilizator avertizat
| dy a răspuns:

Intoarce-le spatele la amandoi si cauta un prieten care sa fie peste cel pe care l-ai pierdut si o prietena adevarata, caci aia nu era prietena. Cand te va vedea fostul cu altul, sigur se va gandi sa revina la tine si atunci sunt curioasa ce-ai sa faci...

| selena_2212 a răspuns:

Cauta un baiat care sa te merite si uita si de "prietena ta"! Apropo. ea va ramane pe post de PAPADIElaughing(asta ca sa nu fiu rautacioasa). E la minte cocosului k el s-a cuplat cu ea doar ca sa te faca geloasa! Numai bine!

| troxanici a răspuns:

Daca s-a intors la tine doar dupa ce te-ai facut mai frumoasa inseamna ca nu e demn de iubirea ta, daca intr-adevar te iubeste nu trebuia sa se desparta de tine. Sau poate vrea sa te faca geloasa. Cred ca ar trebui sa stai de vb cu el sa lamuriti lucrurile, si poate atunci vei putea sa mergi mai departe. Asa ceva am patit si eu, asemanator nu chiar asa, dar pana la urma suntem din nou impreuna deoarece pe cealalta nu o iubea, vroia doar sa ma faca geloasa. Deci cel mai bine ar fi sa discutati si apoi sa lamuriti problema poate va fi totul bine, succes happy!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai tu poti sa-ti continui viata, gaseste-ti altul care sa te aprecieze cu adevarat si uita-i pe cei doi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inseamna k nu era cu adevarat prietena ta cea mai buna. Tu stai linistita si traiesteti viata mai departe poate o sa gasesti pe cineva mult mai bun decat el.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu ce iti pot spune...cu acea fata ar trebui sa ramai prietena pentru ca saraca nu are nici o vina dar cu baiatul. cel mai bine ar fi sa stai de vorba c el si sa ii spui pe fata ce simnti si...poate.cine stiebig grin

| xoanitux a răspuns:

Trebuie sa fii frumoasa pentru tine nu pentru el viata merge inaine uita-l si prietena ta nu e prietena e o cunostintza nimic mai mult ai grija d u pup