| smolnarkarina a întrebat:

Va rog ajutati-ma! Aseara pe mess m-am certat de fapt prietena mea ce mai buna s-a certat cu mine si nu mai vrea sa vorbeasca cu mine.Ne-am certat dintr-o banalitate:pentru ca am intrebat-o de ce ii suparata si distanta cu mine si ea s-a enervat iar acum nu stiu cum sa ne impacam chiar daca nu vorbeste cu mine.Sambata,24.04.2010 suntem amandoua invitate la o zi de nastere macar pana atunci sa ma ajutati prin multe sfaturi.Astept cat este nevoie dar nu vreau sa raman fara prietenia ei.

6 răspunsuri:
| paramore a răspuns:

Daca a apucat-o asa dintr-o prostie inseamna ca are ceva cu tine si ca nu mai vrea sa fiti prietene, cine stie dc...si eu aveam una care tot timpul cand avea ea o problema eu trebuia sa o ascult, dar cand vroiam sa vb eu ceva cu ea despre mine, nu putea, o durea nu stiu ce, sau vb tot de ea.si am decis ca nu am nevoie de prietenia ei, acum e ea cea care ma cauta, dar... timpul a scazut.asa ar trebui sa faci si u cu ea, o persoana care te trateaza asa nu te merita, sa stii

| FineBroAndy a răspuns:

Spune-i ca iti pare rau si daca vrei, poti sa ii spui ca e vina ta(chiar daca nu e, asta ajuta mereu). Si poti sa ii spui ca atunci cand e suparat nu o mai deranjezi.Depinde doar de tine.Succeswinking

| Runa100 a răspuns:

Dupa ce reusesti sa vorbesti cu ea intr-un loc privat unde sa nu v-auda nimeni, intreab-o din nou ce s-a intamplat. Spune-i ca daca nu vroia sa-ti spuna e ok.Gandeste-te; poate a avut o problema de familie, cu prietenul s-au altceva, si nu a vrut decat putina intimitate sa-si puna ordine-n ganduri.eu asa fac.Cand am o problema personala mereu sunt rece si distanta cu prietenele aslfel ca ele ma lasa in pace sa ma pot gandi. dupa ce rezolv problema le explic (uneori adevarul alteori nu, depine de cat de grava era problema si capacitatea lor de-a o intelege) si la final radem mereu. Poate ea nu credea ca vei intelege, s-au chiar e cam rautacioasa desi nu cred.Alege tu raspunsul; tu stii cum se comporta mereu in preajma ta. Sper ca te-am ajutat. Daca nu scuze, am incercat. happy

| smolnarkarina explică:

Chiar evelina o cheama si pe FOSTA mea prietena.

| smolnarkarina explică:

Nu pot fara prietenia ei sincer, de ex azi am jucat adevar sau provocare si cineva ma provocat sa o pup pe obraz(prieteneste) si ea a refuzat.Nu mai pot! plang mereu si nu ma pot controla deloc...Nu mai stiu ce sa fac

| evelina_3212 a răspuns:

Hei...incearca sa privesti si altfel problema.
Daca a fost o banalitate cum zici...nu mai insista tu cu nimic.
Ea nu iti este prietena cum o crezi tu!
Nu te-ar face sa ...suferi asa.
Incearca si ...trateaza-o cu un pic de indiferenta.
Nu exista doar ea pe lume!