Întrebare recomandată | Talpy a întrebat:

Sunt cu o fata frumoasa de mai bine de o luna si merge bine relatia.Eu am note bune si ea nu are. Ea tocmai s-a mutat la scoala din februarie. Problema este ca mama mea mi-a spus sa nu ma implic prea mult in relatie (ceea ce este imposibil) mama ei are cuvinte numai de lauda despre mine. E prima mea relatie serioasa si vreau sa fie cat mai longetiva.Ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| Dianaoprescu a răspuns:

Daca o iubesti, incearca sa ii explici mamei tale ce simti pentru ea si arata-i partile ei bune. O sa inteleaga si mama ta sentimentele tale pentru ea.

20 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Stai de vorba cu mama ta si explica-i exact intentiile tale.
Spune-i ca nu-ti vei neglija scoala, poate sa stea linistita, vei lua in continuare aceleasi note mari!
Pe urma, cauta sa o ajuti si pe fata ta draga sa se adapteze cat mai bine in scoala si sa ajunga si ea la nivelul tau.
E adevarat ca de multe ori notele nu ilustreaza ceea ce stie un elev cu adevarat, dar ar fi o dovada de bunavointa si dragoste din partea ei sa caute sa nu ai motive sa te simti jenat de relatia voastra!
Si totul va fi bine.
happy

| Doηηa a răspuns:

Mami tau vrea o fata desteapta, nu numai frumoasa. happy
Apropo: longeviva e corect.

| Talpy explică (pentru Doηηa):

Mersi de observatie.NU prea eram in apele mele atunci :**

| neutrino a răspuns:

Daca doresti ca aceasta relatie sa fie cat mai "longetiva", ajut-o sa aiba si ea rezultate foarte bune la scoala, astfel incat si mama ta sa fie multumita de alegerea ta.

| gingergirl1 a răspuns:

Pai vad ca pui accent pe note laughing Important este sa fie note peste 5, nu? laughing Glumesc.
Pai nu inteleg care e problema, daca tu iti vezi de cartea ta, de ce sa nu fi cu ea? Plus de asta poate o motivezi si pe ea putin happy
Explica-i mamei tale si promite- i ca relatia voastra nu va afecta notele tale la scoala, si SCOALA in sine laughing -intelegi tu. Si spune-i ca tu chiar ti la ea si vrei ceva serios, cred ca va intelegewinking

| Laura927 a răspuns:

Simplu,Ia-o acasa la tine si ajut-o la învățat!
Asa notele ei cresc, mama ta vede efortul pe care il depui si nu va mai avea nimic de obiectat!
Acum daca o iei acasa la tine, ÎNVAȚĂ la materii nu o pune pe canapea cu craci in sus laughing

| darriya a răspuns (pentru Laura927):

"cu caraci in sus"laughing) ar vrea el dar il intereseaza mai mult notele, cred ca atunci cand va vrea sa se culce cu ea o va intreba "ia zi ai luat 10 ca sa te satisfac cum trebuie.ca altfel te lasa pe neterminate laughing)

| Talpy explică (pentru darriya):

Stati calm.Am terminat-o de mult, dar nu e la ce va ganditi voi

| darriya a răspuns (pentru Talpy):

Cu ea sau?

| Talpy explică (pentru darriya):

N-am terminat relatia.Am rezolvat problema si multumesc tuturor pentru sprijinul acordat. Va iubesc!

| stark47 a răspuns:

Faptul ca parinti vostri nu au pus nici o restrictie intre voi e de bine
iar ca relatia sa fie cat mai longeviva, nu exista o metoda, ia fiecare zi asa cum o gasesti.

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

''Eu am note bune si ea nu are''

E clara treaba.
Prietene fugi cat poti de astfel de fete.
Nu stiu... poate tu esti altfel,dar eu cand vad prostie in jur dispar instantaneu.
Nu-s mare doxat,nu am diplome pe pereti,titluri,medalii, premii Nobel si din astea dar am pretentia ca persoana de alaturi sa stie cat de cat ce trebuie sa stie toata lumea.
Poate sa fie miss boboc, univers, popularitate, ce vrei tu in fata mea valoreaza 0.
Daca vrei si barat.

Cred ca a venit tipul sa se puna accent pe adevaratele valori si nu pe materialism, estetic si din astea.
Deci nu se mai poate cu prostia din ziua de azi.80% din tineri habar n-au sa scrie corect daramite sa poarte o discutie.Ingrozitor.

| HDeNiSaR a răspuns (pentru MandrilaVasileRadu):

Felicitari pentru raspuns!

| MandrilaVasileRadu a răspuns (pentru HDeNiSaR):

Mersi

| darriya a răspuns (pentru MandrilaVasileRadu):

Hai sa nu exageram, nu cred ca tu ai luat la scoala doar 10 sau noi, poate ca este dintr-o fam mai ...si nu a stat de ea s-o invete sau mintea ei ii "merge"mai greu, te-ai gandit si la asta? tu gata arunci in ea cu pietre? ar trebui sa gandesti altfel daca te dai atat de destept, pe unii scoala i-au prostit sper ca nu te incadrezi si tu...

| MandrilaVasileRadu a răspuns (pentru darriya):

Cum am mai spus nu sunt mare doxat, premiant, olimpic, cu trofee si premii Nobel da?
Pai daca familia ei nu a stat de ea sau ea e o minte mai greoaie asta e situatia.Asta spune multe.Sunt niste oameni slabi ce pe mine ma repugna. Dispar din preajma ei/lor din prima.
N-am aruncat cu pietre in ea, ci doar ma pun in situatia celui ce a pus intrebare si eu as disparea instantaneu.

''Pe unii scoala i-a prostit''
Doamne fereste asta e perla anului 2014.
Ma ingrozesc pe zi ce trece de ce vad.
Eu pun punct discutiei cu tine aici.Chiar am lucruri mai importante de facut.

| darriya a răspuns (pentru MandrilaVasileRadu):

M-am referit ca unii au innebunit de la atata scoala, si nu o spun doar eu, mai informeaza-te.

| munteanmaria a răspuns:

Incearca sa-i spui mamei tale cat de importanta este ea pentru tine. sunt sigura ca va intelege laughing

| BrownyBrown55 a răspuns:

Nimic. Relatia ta e perfecta asa cum e.

| AlinG5 a răspuns:

Daca doresti ca aceasta relatie sa tine vorbeste cu mama ta si spune-i ca o iubesti si ce simti pentru ea ...Si notele ce treaba auu?