| Maria12352 a întrebat:

Prietenul meu vrea sa facem sex( eu am 17 si el 20) dar nu ma simt pregătită. Ce sa fac?

16 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sa nu accepti pana nu esti pregatita? Nu e logic?

| RAY a răspuns:

De ce stai cu el? nu fa pe victima, stii ca daca stai cu un baiat ala vrea sex, dar tu vrei un catelus de companie, nu te baga intr o relatie daca nu oferi sex, tu de recompensa reciproca nu ai auzit?
orice om are asteptari, interese, cand tu nu oferi nimic nu poti avea pretenti

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Prietene tu constientizezi ce zici? Cum adica "interese"? Eu stiu ca ai o relatie cu cineva pentru ca il iubesti, nu dintr-un interes personal. "De ce stai cu el?" Hmm... poate din dragoste? Intelegi conceptul? Atat de penibil e ce ai zis acum incat nici nu am cuvinte sa descriu. Singura ei greseala e ca are prieten de 20 ea avand 17. Sexul vine ca o desăvârșire a iubirii, nu ca o recompensa. O relatie nu e un contract social. Simpla prezenta a persoanei respective ar trebui sa ti se para tot, ca nu poti avea mai mult. Persoanele abrutizate insa nu pot intelege asa ceva, gandirea medievala percepe doar materialul.

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Deci clar esti asexual

| suntserios a răspuns (pentru Plato):

Omul Ray e atat de frustrat incat nu prea intelege ca altii pot avea si relatii nonsexual cu oamenii

| Plato a răspuns (pentru suntserios):

Prietene, nici tu nu cred ca m-ai inteles. Nu am spus ca nu trebuie ca oamenii sa faca dragoste, ci ca nu in jurul actului sexual se invarte o relatie. Relatia nu e un schimb de servicii.

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru suntserios):

Vezi ca-s bodyguardul lui Ray. Daca te mai iei de el o sa ai probleme

| suntserios a răspuns (pentru Plato):

Eu te am inteles f bine.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu faci sex. Atat de simplu

| Donsavas a răspuns:

Faci sex, dar cand esti pregatita. Nu te pregătești la comanda ca nu esti o pizza pe care o consuma si gata. Ai 17 ani, astepta macar pana la 18. Dacă nu te intelege si nu te accepta asa cum Esti, reorientează te! Alege băieți mai răbdători și înțelegători. Pe ăștia merita sa i iubesti.

| Endoryus a răspuns:

"nu ma simt pregătită" Spune-i asta.

| ForeverAlone97 a răspuns:

De ce te bagi in relatii daca nu vrei sex? Sfatul meu ar fi sa-l lasi in pace, fiindca ii irosesti timpul aiurea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te pregătești

| FratelePetarda a răspuns:

Baietii din ziua de azi sunt pe vrajeala, nu face pentru ca daca o faci va mai sta cu tine o luna maxim si te va abandona ca pe o soseta.Fii desteaptahee hee

| AnnaSlv a răspuns:

Nu o face. Simplu. Pană la urma alegerea iti apartine in totalitate.

| Lore220 a răspuns:

Explică-i că nu eşti pregătită, dacă te iubeşte va înţelege.