| Barbiiiiee a întrebat:

Prietenul meu vrea sa plece de acasa din cauza unor probleme cu parintii lui. a mai vrut sa faca asta odata si am reusit sa-l tin aici.sa nu plece.pentru ca mi-a spus ca sunt singurul lucru pentru care ramane, iar acum a aparut o alta problema.parintii lui ma suna sa-mi ceara ajutorul, el imi spune ca s-a saturat...CU ce as putea sa-l ajut? Va rog ajutati-ma. FUNDITA

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate că el chiar are motive de nu îşi mai suportă părinţii. Dacă ai reuşit o dată, este posibil să reuşeşti şi a doua oară. Sau nu.Asta depinde strict de ceea ce simte el faţă de părinţii lui şi de cât mai poate "rezista" acolo. Dacă părinţii lui ţi-au cerut ajutorul, înseamnă că le pare rău dacă l-a supărat cu ceva.Treaba asta este o chestie de familie şi nu ar trebui să fii tu cea care convinge pe cineva. Vorbeşte cu părinţii lui şi spune-le să-l convingă ei. Să-i spună că se va remedia situaţia dintre ei şi că se vor înţelege bine.Bineînţeles,să se ţină şi de cuvânt. Dacă băiatul ar avea o siguranţă că totul va fi bine dacă va rămâne, n-ar mai pleca. Încurajează-l să facă ce simte şi să stea acolo unde îi e bine. Baftă!

1 răspuns:
| Barbiiiiee explică:

Ms pentru raspunskiss.Am rezolvat problemalove struck.Ca de fiecare data:*Ai o fundita de la mine