| anonim_4396 a întrebat:

Prin ce metode as putea sa cresc in inaltime. Am 16 ani, sunt baiat, iar inaltime in jur de 1.65-1.68

Răspuns Câştigător
| CdeMetal a răspuns:

Nu-i nici o metodă.
Înăltimea e în ADN-ul tău.

4 răspunsuri:
| BroascaCuElice a răspuns:

Tractiuni, inot, basket, handball, volley

| WaterDrop a răspuns:

Sport si medicatie (daca este o problema ce opreste cresterea normala.Consulta si un medic.). Apoi uita`te la parintii/bunicii tai. Daca ei nu`s prea inalti, cam asa vei fi si tu.De la 16 la 18 ani cresterea standard este de 4-5 cm, practicand sport sa spunem inca 2-3.

| Xdreaper21 a răspuns:

Oricum nu inot ar fi o mare prostie ai creste in prostie doar atat fa basket
Oricum inaltimea e din adn si la varsta ta nu mai cresti de loc

| Alexandra_Bucur_2000_sz6G a răspuns:

Bună,ai putea să faci înot, eu am făcut şi am crescut în înlățime foarte repede.