| anonim_4396 a întrebat:

Probabil pentru voi e ceva banal. dar chiar nu mai pot, simt ca nu mai vreau sa traiesc si nu mai am pentru ce sa traiesc. Chiar am nevoie de ajutor, nu stiu ce sa mai fac.
Va rog...

Răspuns Câştigător
| BlessDrew a răspuns:

Bada.ai toate motivele din lume sa traiesti.
Daca tot zici ca nu sunteti o familie.Uite un sfat la mine a mers.:I`ai pe pe toti la o discutie[mama si tatal tau] si spune-le tot ce nu iti convine.spune-le "bai. oamenilor la mine nu va ganditi ca sufar? de ce nu vreti sa fim o familie normala? sa ma intrebati si pe mine cum mai esti? te simti bine,ai nevoie de ceva,de un sfat,de un lucru spus de tine,mama?,Nu crede`ti ca eu sufar din cauza ca nu comunicam si ca nu mai suntem o familie incat sa nu avem nimic ce ascuns?"."Va`ti gandit vreo`data si la mine ca sunt si eu om si am nevoie de voi, de parintii mei, in unele momente cand nu am nici macar prietenii langa mine? Deci eu iti zic sa incerci sa vorbesti cun ei.E cea mai buna solutie. Crede`ma.Eu eram pe punctu de a face cea mai mare greseala din viata mea"sa`mi iau viata". Pana cand mi-am dat seama ca nu merita.Si daca vezi ca nu merge nici asa.incearca sa fi indiferenta fata de ei.si o sa vada ca nu e ceva in regula si o sa vina ziua cand vor venii ei la tine[Familia si toti prietenii tai]Eu nu am zis asta doar sa`mi dai funda.am zis asta pentru.ca stiu cum e si nu vreau sa stiu ca sunt si altii in situatii de genu asta.straight face.Te rig eu incearca varianta asta.Ai sa vezi ca merita si da`mi un raspuns sa vad ce ai reusit.

6 răspunsuri:
| kattya96 a răspuns:

E doar o pasa proasta. toti mai trecem prin asta. daca e vorba despre un baiat sa stii ca sunt 20 la fiecare colt in fiecare an.
BY HAPPY love struck

| VIPlidia a răspuns:

Incearca sa te motivezi in viata.Inteleg ca mentalitatea ta nu este momentala, ci va continua sa fie.Cauta-ti un vis de trait,un motiv pentru care s atraiesi,iubeste,nu te gandi la ce va fi maine,ce vei face maine, ce vei face dupa cativa ani, ci traieste momentul.Motiveaza-te.Cauta-ti un vis,o speranta, vrei sa devii ceva in viata, incerca sa iti realizezi visele.Cauzeaza-ti probleme,cauta raspunsuri pentru a le rezolva.Tu ai o viata plina de suferinte si se observa,incearca ceva nou,nu sta toata ziua la PC, iesi si uitate la nori, cauta-ti un hobby afara.

| →Alee׃╳← a răspuns:

Cu parintii nu ma inteleg deloc si chiar pot spune ca nu suntem o familie. Nu pot avea incredere in nimeni. Toate persoanele pe care le cunosc sunt false.cand am nevoie de ceva sau de un sfat nimeni nu e langa mine. Nu am cu cine vorbi lucruri serioase simt ca nu sunt iubita de nimeni, nimanui nu imi pasa de mine. Deci de ce sa mai traiesc? pentru ca nu am nici un motiv

| minhoshinee a răspuns:

Linisteste-te.e doar o perioada naspa! maine o sa te trezesti mult mai bine dispus.gandeste-te cat de frumoasa e viata cu toate lucrurile ei marunte.asculta muzica de party! asta ma face mereu sa ma simt mai bine! si daca nu iti trece, mai bine du-te la psihologul scolii, e chiar de incredere!

| BlessDrew a răspuns:

Bai.si eu am trecut prin asa ceva si inca trec...
Dar, tu ce motive ai?

| BecauseOfYou a răspuns:

Pai in primul rand ia'ti telefonul sau mp3-ul si asculta muzica, calmeaza'te si gandes'te la ceva ce iti face placere si stai intr'un loc singura sau poate chiar fa o baie cu apa calda si gandeste'te la ce te-a deranjat si cum sa rezolvi... pentru mine merge, si oricum chiar daca ai o pasa proasta poti trece peste ea cu ajutoru prietenilor iti spun din propria experineta ...BY HAPPY happy