| Raluxb a întrebat:

Profesoara ma obliga sa merg la un concurs de matematica in locul unei fete, iar eu nu vreau. Ce pot face? sad Chiar nu vreau sa merg.Nu imi place matematica. sad

2 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Nu te duci si gata, n-are cum sa te oblige.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Și de ce nu vrei? Ți-e teamă că o dezamăgești pe ea, sau pe tine? Ai fost aleasă, deci nu oricine se poate bucura de acest privilegiu. Are încredere în tine, iar dacă tonul vocii ei a fost impunător (categoric), l-a folosit doar pentru a fi convinsă că nu ai s-o refuzi. Poți să renunți, însă eu te-aș sfătui să te duci la concurs, să dai tot ce-i mai bun din tine. Curaj, va veni timpul când vei zâmbi!