| Robertofloriano a întrebat:

Profesorii merg la școală in vacanta intersemestriala sau stau acasă?

Răspuns Câştigător
| Gabriel2424 a răspuns:

Nu, profesorii merg si la scoala in timpul vacantei, au unele zile cand trebuie sa isi scrie condica, sa verifice mediile, notele, absentele.

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Stau acasa. Asta e avantajul cand esti profesor, ai o tona de zile libere.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, vor trebuii sa mearga in anumite zile, pentru ca mai au responsabilitati si trebuie sa pregateasca materialul pentru semestrul urmator si evident, sa incheie semestrul trecut.
Astea sunta activitati pe care profesorii le fac fara copii, de aceea copii nu stiu ce fac profesorii si ce obligatii au fata de scoala.

| Andreeush a răspuns:

Ce ar avea de făcut la școală profesorii fără elevi?
Normal că sunt liberi și ei.