| anonim_4396 a întrebat:

Profesorul meu de matematica lipseste foarte mult fara motiv.A lipsit chiar peste 2 saptamani fara sa intre de loc sau sa spuna ceva sau sa aiba vreun motiv. pierdem foarte multa materie.are si ceva pile si de aia am inteles ca mai e pe post este si titular. directoarea si profesorilor le e groaza de el.au spus ca nu au ce face.a fost pe la o gramada de scoli din judet si tot asa facea si aici lau pus titular.parintilor le e groaza ca daca nu se poate face ceva sa nu ne ia in ochi rai. Ce as putea sa fac? Pierdem multa materie

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

TOȚI părinții fac un memoriu pentu schimbarea lui. Asta dacă ce spui tu e adevărat. Dacă e așa-ș-așa, las-o baltă și invață!

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Incearca sa inveti singura de pe internet / manual / culegeri / etc. Altceva nu prea ai ce face, daca spui ca parintii au incercat si nu au putut face nimic, doar sa te transferi in vacanta intersemestriala, dar nu stiu cat merita...

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Aoleu, daca toti copiii s-ar plange ca profesorul nu vine la ore... am ajunge departe :/

Pai ai sau aveti urmatoarele variante:
- sa stai asa si sa te bucuri de timpul liber;
- sa stai asa si sa nu te bucuri de timpul liber;
- sa vorbiti in continuare cu directorul, daca el nu se prezinta la ore, efectiv la locul de munca... poate sa fie dat afara;
- sa invatati din ce aveti, din manual, de pe internet, din tutoriale.

Numai bine! ^_^