| Rico a întrebat:

Pt a ma angaja ca director/manager la diferite institutii (unei firme de transport, hypermarket-uri) este posibil cu facultatea de Management Marketing?

1 răspuns:
| Alexandru a răspuns:

Eu am studiat marketingul in clasa a unsprezecea si cred ca totusi ai avea nevoie de cativa ani de experienta ca sa ajungi chiar acolo. Eventual, te-ar putea ajuta si masteratul in marketing. Pentru a ajunge director de marketing trebuie sa detii mai intai cateva functii inferioare. Spre exemplu agent ticketing, agent marketing. In cadrul organigramei esti undeva pe la mijloc cu una din aceste functii.
Mult succes!