| anonim_4396 a întrebat:

Pt fete: Ati patit vreodata sa fiti indragostite de o persoana de acelasi sex? Daca da, v-a trecut "starea" si ati gasit un baiat? Pun aceasta intrebare pentru ca prietena mea este intr-o astfel de situatie si nu stiu ce as putea sa-i spun...sad

7 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Eu una nu am facut asta niciodata si nici nu o sa o fac.Lasa sa treaca timpul pana ii v-a trece prietenei tale.
Succes!winking

| Frogie a răspuns:

Indragostita nu...atrasa...da se poate...nu`ti fa griji toate lucurile astea sunt trecatoare... dar daca intr-adevar ii plac fetele si sa zicem ca e indragostita de o fata nu prea ai avea tu ce sa-i spui...inimii de obicei nu`i poti porunci...si sunt cazuri unde inima o cam ia razna p unde nu trebuie...tongue

| yanny`s a răspuns:

Nu`ti face griji...la unele persoane e normal acest comportament.si eu am fost de nenumarate ori atrasa de fete, dar cred ca este doar o situatie prin care majoritatea trecem. las-o pe ea sa-si dea seama ce vrea de fapt. tu nu o poti ajuta decat fiindu-i alaturi.

| Linda a răspuns:

Da, pe vremea aceea ma gandeam sa raman cu ea toata viata. Cred ca orice persoana in anumite conditii se poate simti atrasa de persoane de acelasi sex mai ales daca proprii parintii si/au dorit un alt sex pentru cel in cauza, Eu m/am rugat D/ne curateste
/mi mintea cu sangele fiului tau si mi/a trecut, Acum si eu si persoana cealalte ne/am casatorit si avem copii extraordinari si ne iubim sotii si cred ca mi/as fi ruinat viata daca m/as fi luat dupa acele sentimente

| iuliana21 a răspuns:

Sincer nu...si nu sunt in masura sa iti dau un sfat...

| roksyk a răspuns:

Pai starea asta e normala, face parte din maturizare. Cu siguranta trece in timp. Daca nu, atunci spune-i ce simti tu.

| zuzulina a răspuns:

Pai eu un nu am avut aceasata inclinatie si nici nu cred ca se poate numi "indragostita" poti sa ii spui atractie.nu prea ai ce sa ii spui prietenei tale nu poti sa o schimbi cred ca trece cu vremea pana vede pe lat cineva