| Gabrriela00 a întrebat:

Puiul piicii mele care a fost nascut acum 2 zile miorlaie. ieri stia sa suga foarte bine de la mama dar cum miorlaie si cred ca ii e foame. nu stiu... nu poate sa ajunga la tata mamei desi mama lui e langa el. e langa burta ei si miorlaie. e posibil sa moara? va rog ajutati-ma. am si o seringa fara ac cu care pot sa il hranesc dar imi e frica sa nu se inece. are 2 zile. ii e foame? sau pisoii nascuti de 2, 3, 4 zile miorlaie ca sunt mici? dau funda.

1 răspuns:
| mariuseu12 a răspuns:

Pai daca zici ca nu ajunge la "tata" mamei incearca cu seringa dar incet adica nu apesi tare... apesi incet de tot aproape de a nu apasa daca ma intelegi. sau poti sa.l ajuti sa ajunga la mama la alapatat adica sa.l tii in palma sau asa ceva ca sa ajunga sa suga... bafta si sper sa traiasca [fundita?big grin]