| Gabrriela00 a întrebat:

Puiul piicii mele care a fost nascut acum 2 zile miorlaie. ieri stia sa suga foarte bine de la mama dar cum miorlaie si cred ca ii e foame. nu stiu... nu poate sa ajunga la tata mamei desi mama lui e langa el. e langa burta ei si miorlaie. e posibil sa moara? va rog ajutati-ma. am si o seringa fara ac cu care pot sa il hranesc dar imi e frica sa nu se inece. are 2 zile. ii e foame? sau pisoii nascuti de 2, 3, 4 zile miorlaie ca sunt mici? dau funda.

5 răspunsuri:
| Tynnna a răspuns:

Nu prea stiu ce sa iti spun...am avut si eu pisica si puii sugeau destul de des... daca nu il vezi ca suge da-i tu..sau incearca sa il pui cu boticul chiar la sursa de lapte daca nu ajunge. daca tot nu suge, poate a ramas pisica fara lapte, o fi ceva in neregula cu ea..nu astepta langa el sa moara, ia seringa si hraneste-l, de si iti spun ca e cam greu. inarmeaza-te cu multa rabdare deoarece, infometat fiind nu o sa stie cum sa o apuce mai repede si mai rau o sa o scoata din gura, plus ca seringa aia e tare, trebuie sa ai grija sa nu il lovesti. in caz de ceva, cheama si veterinarul.o fi avand el vren mini-biberon. :*

| Gabrriela00 explică (pentru Tynnna):

Am incercat dar nu suge. oricum a murit m-am dus sa vad si nu mai respira dar oricum multumesc sad. a murit.

| Tynnna a răspuns (pentru Gabrriela00):

sad imi pare rau. Vroiam sa-ti zic si eu chestia asta cu atinsul pisoilor cand sunt prea mici. Stiu ca nu prea ai voie. O sa tii minte pentru data viitoare cand o sa ai mai ai pisoi frumosi frumosi love struck nu fii supi!

Răspuns utilizator avertizat