| VisătoareaDePeLună a întrebat:

Puteti sa imi dati niste idei pentru o petrecere de halloween la scoala?

Răspuns Câştigător
| Eu_7171 a răspuns:

Daaaaaaaaaaa :x
Dovleci :x decupati ciudat, lumini multe de culori diferite, sucuri de tot felul`, mici gustari, impodobit cu panze de paianjeni, si cu animale d`alea urate care se lipesc peste tot, pe langa dovleci ati mai putea baga si muzica super tare de halloween, pop, ati putea avea defilari si un juriu care sa voteze primele 3 sau 5 locuri, depinde cati sunteti :) dar juriu sa nu fie format din elevi.din alte persoane :)
uite aici o melodie de halloween:
http://www.youtube.com/watch?v=GJ-b-ro5X38
poti avea melodii inspaimantatoare incepand de la asta, dar sa nu uiti pe langa asta baga`ti si muzica pop, disco, etc.
Sper ca te-am ajutat :*
Dai si funda?;;)

2 răspunsuri:
| funxoxo a răspuns:

-puteti sa aduceti mancare,dulciuri si sucuri
-o puteti face in sala de sport pentru ca are multe atuuri
-nelipsitele costume
- puteti aduce povesti de groaza
-concursul de costume
-jocuri gen:
#sa printati o broasca si sa ii puneti niste buze mari,fetele sa se dea cu ruj si sa fie legate la ochi si cine o pupa cat mai bine castiga
#piniata
-fiecare poate sa isi descrie costumatia inventand lucruri infricoasatoare

In legatura cu costumele care se poarta, cel mai cunoscut este cel de vrajuitoare cu o rochie neagra, palarie, o bagheta asau o matura dar poti da frau liber inaginatiei costumandu-te in ce vrei de la dracusor rosu cu cornite pana la o mumie cu hartie igienica.

astea sunt lucruri pe care le-am facut si mi s-au parut super. Sper sa te distrezi mult si sa nu te sperie nimeni.Ai multa grija la vampirirolling on the floor) Sper ca te0-am ajutat. fundita?

| BlackRose14 a răspuns:

Poi cam ce... Organizarea unei petreceri? Sau? Imbracamintea penttru petrecere? Fi mai explicita