| Blood2ghost3emo a întrebat:

Puteti sa imi dati si mie cateva statusuri? gen despartiri sau triste? multumes mult!

Răspuns Câştigător
| ιυвιтα a răspuns:

Iata cateva:
1. Zile trec, zile vin. Iar timpu' ma omora, plecarea ta stupida a inceput sa doara!
2.Cu indiferenta ta m-ai facut mai tare, nu o sa-ti convina dar incet, incet calc pe urmele tale, si atunci ai sa vezi si tu ca indiferenta doare!
3.Imi spuneai ca sunt un inger pentru tine, acum stiu ca-n serile senine, uneori si ingerii mai plang.
4.Iti zic adio printre lacrimi si te las in drum, am suferit prea mult ca sa te iert si acum.
5. Vreau sa simt din nou ca pot sa zbor, dar nu te pot uita asa usor, Mor incet, simt cum totul ma doboara, Hai s-o luam de la inceput, suferinta sa dispara!
6."N-am mai privit in urma desi mi-era in gand, N-am vrut inca o data sa ma vezi plangand Mi-ai distrus viata, eu doar te-am iubit Sper ca lacrimile mele te fac foarte fericit!"
"Ea nu e O papusica s. o manevrezi cum vrei Vezi ca fata asta mica are în cap o mie de idei."
"""De la inceput e doar un pas pana La final Fa` ce simti sa nu te mintzi`. E scOpu` principal []"""""
"Sa iti dai seama ca lipseste ceva, atunci cand n’o sa mai fiu prin preajma ta."
"Nu inteleg de ce tocmai tu Imi spui sa nu plang Caci mi-ai rupt sufletul in mii de bucati Si nu pot sa le strang"
"Asa ca iarta-ma ca te iubesc Si nu pot sa te uit Scuze de deranj, am sa evit Sa-ti spun ceea ce simt Imi pare rau ca ti-am spus, Ti-am spus ca te iubesc"
"Cu indiferenta ta mai facut mai tare nu o sa’ti convina dar incet.incet.calc pe urmele tale si abia atunci ai sa vezi si tu ca indiferenta doare"
"Am Grija DOar de Mine AM doar o viata! daca E nevoie, Iti iau si ultima Speranta! N`o sa ezit cand sunt cu tine fata`n fata! Sunt Rece! Pt ca e o Lume De Gheata!"
"Te detesti. O vezi cum pleaca, cu ochii goi. Dar esti prea mandu s'o opresti, crezand ca vine inapoi."
". sunt Nebuna si Buna in acelasi timp daca stii cum sa ma iei de ajuns sa`mi spui cu ma Iubesti privind in ochii Mei"
"Crezi ca-mi pasa de tine?! Crezi prost! Idealurile mele se schimba zilnic, nu stiu ce vreau recunosc!"
"Ramaai` cu eaa Stii ca tu ai ales Eu acum am drumul meu al tau` e in Celalalllt` sensss`!"
". 0 singura inima, un singur suflet ranit Intr`0 lupta cu viata, si cu tot ce am iubit"

"Certuri` nervi`multe se intampla`intre noi` dar nu vreau sa fiu Eu aceea care va decLansa razboi` caci cum se zice` " PRIETENIA intr-un final invinge"
"Visele`se îneaca în mare Orice`speranta în valuri dispare`! Azi te doare` maine dispare`!"
"? un sfat:ai graija de tine o rugaminte:nu ma uita/ o dorinta:nu te schimba o minciuna:te-am uitat un secret:te besk"
""Nu ma crezi in stare? Nici o problema. Nu ma cred nici eu. Dar fereste`te de ziua in care o sa prind tupeu."""
"Am fost odata buna, si am fost trasa in piept, acum m-am schimbat, sunt rea si lovesc direct Cei mai apropiati de mine m-au tradat si am inceput sa fac in jurul meu curat"
"chiar nu ne pasa de lume si de vorbele lor vom fi mereu aceleasi fete care fac ce vor :X"
"
"The uiti in oglinda si iti zici: "mha esti prosth mha? cum ai putut mha sha o lasi sha plece? cand uh o iubesti si ea the iubeste"winking"
"Ai lasat in urma ta doar ganduri adolescentine! Cand Ai plecat din viata mea si ai separat 2 destine!"
"si ma intreb oare dc nu ma lasa in pace? ce mai vrea, daca a aleso pe ea?"
"Ti-am spus sa nu mai crezi prostiile ce le spun unii.ca tu saruti gura mea nu gura lumii"
"Ramai cu mine Vreau zambetul de ieri Vreau sa-mi dai ce-mi ceri Vreau sa intelegi si tu Cum e sa spui "Da" sau "Nu""
"te-as purta printre valuri in lumini de foc... pe nisipul fierbinte iubirea ta-i un joc!"
"""Crezi ca ma impreSsionezi? Ai faCe bine sa vezi ca nu mai sunt cum ma crEzi! Am crescut am lasat in urmah` un trecut! sh`acum, cu capu` suS, pot spune ca am ajunS unde am vrUth""'"
""Cum sa-l iert cand orgoliul este pe primul loc? Cum sa-l uit cand pentru el as renunta la tot?""
"""Aude ce vrea`intelege numai ce`i convine`oftica`te ca nu o doare de tine"
"""Nu ti se pare Dubios, Sa le spui Tuturor Ca o fata Te`a Intors pe DoOs`?love struck"""
"Nu merita sa plangi, sa te distrugi pentru'o greseala. La vârsta asta, orice greseala face parte din viata normala!"""
"Stiu ca, nu te iubesti asa cum te-am iubit eu, si stiu ca, vii la mine acum fiindca ti-e greu!"
"Sunt confuza. Tac. Refuz sa-ti mai vorbesc. Te inteleg si ma conformez. Dar nu uita ca tot o sa te intorci candva. Atunci ai sa fii pentru mine iar eu pentru altul!"
""tuu imi spuiii mereeuuu :esthii prea mica! Mereuu aud :"cine? Asta mica?" dar aii uitatt ceva;; )astaa mica te iubestee asa cum e eabatting eyelashes""
"Durerea ce-ai trait-o nu ty-o poate lua Si chiar de isi doreste nu-l vei mai ierta!"
"Totul a inceput ca o dragoste de copii Ceva ce in inima ei nu v-a mai retrai!"
"I'ai spus n0apte buna si'ai sarutat'0 inca 0 data, fara sa stii de fapt ca era ultima data!"
"Nici tu nu sti ce este. Ura sau iuuuubire'? Ca nu-l iubesti pe el, ci iubesti 0 amintire."
""Dupa fostul`, vine altu`Aceleasi gesturi si cuvinte Tot ca inainte Il crezi apoi iti dai seama ca minte Si`n final e o alta poveste Acelaji scenariu alte fete"
""Ai mintit prea mult cine o sa te mai creada degeaba esti frumos ea nu vrea sa te mai vadatongue"
"De ce plângi la nesfârsit, nimeni n-a gresit Da vina pe mine, ochii mei sunt goi N-au lacrimi pentru noi, lasa-ma sa plec"
"Vreau sa ma iubesti cu adevarat. sa stai mereu langa mine, nu m.am saturat de tine!"
"Dar in visul meu ma iubeai :-xdoar in bra? ele mele stateai!;; )!? i nu uitawinking orice s.ar intampla zâmbe? te nu dramatiza day dreaming"
"Ai fost pe rând posesiv, gelos, orgolios, Indiferent si, logic, într. un final, un prost Si. un clasic adevarat, ti.ai dat seama ce.ai avut exact când s. a terminat!"
"Uita. te la ea, ce firava pare dar uita. te in sufletul ei cate are!happy"
"Vreau sa nu te bag in seama sad Sa te ignor! dar nu pot crying E ca si cum i.as spune inimii mele"Nu mai bate! STOP!":-x`!""
"Ma copiezi Si ce.ai rezolvat?raised eyebrows O papusa cu o zdreanta e greu de egalatwinking!"
N-ai fi crezut ca o sa te iubesc, n-ai fi crezut ca ma vei iubi, dar acum suntem împreuna si nimeni si nimic nu ne va desparti!

Nu arunca nici o vorba in vant, traieste intens fiecare cuvant

O lacrima am varsat pentru tine, o lacrima ce pe obraz a curs usor, si s-a prefacut intr-un vis de-amor

Visez si nu ma mai pot opri, oare cum te-am cunoscut? Cum m-ai facut sa ma indragostesc de tine? TE IUBESC!

Daca norii varsa lacrimi si iubirea n-a trecut, poate mai apare o sansa sa pornim de la inceput

Mi te-ai lipit de suflet ca timbrul de scrisoare si nu te pot desprinde caci inima ma doare

Oriunde ma uit vad privirea ta. Oriunde merg, simt atingerea ta. Nu am curaj sa inchid ochii, pentru ca stiu ca ai aparea in fata mea si nu i-as mai deschide

Daca vrei soare, asteapta rasaritul; daca vrei curcubeul, asteapta ploaia; daca vrei zapada, asteapta iarna. Dar daca ma vrei langa tine, nu astepta, spune-mi!

Daca vrei sa afli cat de mult ne iubim iesi afara in ploaie si intinde mainile, cate picaturi prinzi, atat ma iubesti, cate picaturi scapi, atat TE IUBESC!

Daca pana acum ma gandeam daca e bine sau nu ceea ce se intampla, acum nu ma mai intereseaza. Stiu ca te iubesc si asta e tot ce conteaza…
Nu sunt numai de despartire...nu le-am ales, am dat copy paste!
funda?

3 răspunsuri:
| LoveMe a răspuns:

Spui punct`. Dar Nu se termina Niciodata`! Pentru ca Te atrage ca nici O alta fata`!

Si când te vad întâmplator imi aduc aminte de tot ce a fost, dar uitându-ma înapoi îmi zic: "Chiar n-are niciun rost!

Mereu vei căuta la ea.Tot ce adorai la mine cândva.

Si intr-o zi vei cauta privirea mea in fiecare "ea" din viata ta.
Vorbeşte mult, e stresantă, e zbuciumată, râde întruna şi fără motiv, dar prin felul ei de a fi te face s. o adori...
• Pata pe care o lasa o singura minciuna nu poate fi stearsa de o suta de vorbe adevarate
Te poti simti singur, trist, dar niciodata invins. Poti pierde, poti gresi, poti suferi, dar nu te gandi sa abandonezi. Priveste viata cu ochi de invingator si ai sa vezi cat e de frumoasa!
Incearca sa razi si tu de viata, nu lasa numai viata sa rada de tine.
Toti avem probleme, conteaza cum le facem fata, nu le da prea multa importanta, n-ai decat o viata.
Un singur lucru bun am invatat de la tine, sa-i dau dracu pe toti daca mie imi e bine :*
De cate ori vad visele cum se sfarsesc'. De atatea ori ma ambitionez sa reusesc!
Stii ca nu sta dupa noroc, si daca vrea sa iasa fum, stie unde sa dea foc.
E genu de fata care nu pica usor, nu-i pornita pe combinatii, nu-i pe interes si nici nu prea da explicatii! :*
Lasa`ma cu lumea care nu ma agreeaza, Daca ai trecut de spini, ai ajuns si la petale, La mOmenTele speciaLe, care dau vieTii culOare! :*
Apar interesele Si nu-mi pasa pe cine calc in picioare, atat timp cat pe mine nu ma afecteaza si nu ma mai doare!winking
Asta mica e mereu cu zambetul pe buze, nu se streseaza, nu prea o intereseaza ceea ce urmeaza!
Ma indepartez incet, voi sterge tot, mi-e greu dar o voi face!
Sec.Mai sec ca orice vin.:]
De ce sa plang. Cand pot sa rad? De ce sa urasc. Cand pot sa uit?
un alt apus de soare, frăţioare, ştiu că doare tare! Capu` sus, nu lăsa nimic să te doboare!
O aluzie discreta. Pluteste. O idee. O nemultumire. O tradare. O impresie. O poveste despre cev a. Impresii. Impresii. Si daca este adevarat?

| Blood2ghost3emo explică:

Mersi:X

| ramy_8003 a răspuns:

Stiu si eu cateva triste :

Sunt ca un inger fara aripi fara speranta si condamnata la suferinta si singuratatesad

stau la geam cu cartea-n mana, mama vede ca citesk dar cu ochi plrini de lacrimi tot la tine ma gandesc crying

Am invatat sa iubesc tot ce era al meu.Dar am putut sa traiesc si fara ce nu aveamsad

am intrebari de pus raspunsuri de dat ganduri de ascuns, oameni de uitat.