| Anonimaa909 a întrebat:

Puteti va rog.sa-mi spuneti cum sa am niste dinti albi? ce pasta de dint sa folosesc?

2 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Dentistul meu mi-a spus mai de mult, ca pasta de dinti nu este atat de importanta, ci modul in care ne spalam pe dinti, frecventa. Trebuie sa te speli pe dinti de cel putin 2-3 ori pe zi, sa insisti in zone dificile, sa pui mai multa pasta de dinti pe periuta de dinti si sa dureze toata procedura cat mai mult, nu doar 30 de secunde.
Daca vrei niste dinti mai albi, ai putea sa ti-i albesti la stomatolog sau sa te speli o data la doua saptamani cu bicarbonat sau sare. Succes!

| rebela a răspuns:

Colgate este foarte buna, dar poti incerca Si Blend-a-med sau daca cu adevarat vrei sa ii ai albi date cu sare si clateste cu apa o sa-ti placa rezultatul