| Anonimaa909 a întrebat:

Cum sa am niste dinti albi? ce pasta imi recomandati sa folosesc pentru niste dinti albi? Dau funda:*

9 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Blend-a-med 3D white pearl.Foarte buna!

pa, pa.

NOname
| NOname a răspuns:

Dentistul meu mi-a spus, ca pasta de dinti nu este atat de importanta, ci modul in care ne spalam pe dinti, frecventa. Trebuie sa te speli pe dinti de cel putin 2-3 ori pe zi, sa insisti in zone dificile, sa pui mai multa pasta de dinti pe periuta de dinti si sa dureze toata procedura cat mai mult, nu doar 30 de secunde.
Daca vrei niste dinti mai albi, ai putea sa ti-i albesti la stomatolog sau sa te speli o data la doua saptamani cu bicarbonat sau sare. Succes!

| Morphine21 a răspuns:

Blenda med 3D white pearl, colgate advanced whitening.
Eu dupa ce ma spal de 2 ori pe zi folosesc apa de gura si ata dentara macar de 2 ori pe saptamana si chiar se vad rezultatele.

| ..somebody.. a răspuns:

Uite eu iti zic un truc.si eu cautam la fel o pasta de dinti special pentru asta si sincer nu am gasit. in schimb am citit pe net despre albirea dintilor cu bicarbonat de sodiu ( se cumpara din magazin, alimentara.). nu credeam ca mege si am intrebat'o pe mama si mi-a zis ca si ea stia despre asta. am incercat si functioneaza. pui putin praf de bocarbonat de sodiu pe periuta de dinti si te speli cu el ca si cu pasta de dinti. e bunsmug! dar nu e bine sa fie folosit foarte des... sper sa fii multumita de rezultat. eu una am fosthappy

| Ioana2518 a răspuns:

Toata lumea vrea sa aiba un zambet de milioane, fie ca este vorba de femei sau de barbate. Unele tratamente de albire pot costa mult, sa nu mai vorbim de durata lor, dar aceste aspect ies din discutie atunci cand vorbim de benzile pentru albirea dintilor Crest Whitestrips!

Site-ul http://www.albirea-dintilor.com ofera in Romania o metoda noua, rapida si extrem de eficienta cand vine vorba de albirea dintilor. In plus, vestea buna este ca poti sa-ti albesti dintii chiar la tine acasa!

Nu, nu este cazul sa iti faci griji, nu este un procedeu complicat, din contra, dureaza doar 30 de minute de doua ori pe zi timp de 10 zile. Asa ca nu o sa iti ocupe prea mult timp. In plus, le poti utiliza cat timp esti la volan, faci un dus, sau chiar atunci cand esti la birou. Sunt practic invizibile!

Crest Whitestrips sunt niste plasturi subtiri si flexibili acoperiti cu gel de albire (pe baza de peroxid). Sunt conceputi sa se conformeze formei dintilor si functioneaza prin pastrarea gelului de albire pe dinti pentru a patrunde in zona de formare a petelor si sub smalt.

funda?

| together4ever a răspuns:

Sa nu bei ceai, cafea, nu fuma

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spalate dupa fiecare masa +dimineata si seara.Ai grija la sucuri si tot ce e mineral.nu fuma, din astea. ai grija ce mananci si ce bei.Pentru dinti albi trebuie sa ai grija de mica ca sa fie albi nu poti asa dintr-o data...

| lari67 a răspuns:

Pai, toate pastele sunt bune in general. dar suunt si unele care sunt mai bune, insa sensibilizeaza dintii.de exemplu sensodyne.eu am incercat aceasta pasta si dupaa vreo luna cam asa am simtit ca dintii mei au devenit mult mai sensibili.eu ti-as recomanda sa folosesti ce pasta vrei dar sa te speli mai des si incearca sa te speli cu sare, ajuta mult, crede-ma! oricum succes!>big grin