| adyyyyyyyy a întrebat:

ce trebuie sa folosesc pentru am albi dinti? in afara de pasta de dinti, funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| StarGirl a răspuns:

Buna!
Poti folosi bicarbonat de sodiu, sare si lamaie.Merge garantat!
Sper ca te-am ajutat!
Funda?

9 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Sare sau bicarbonat de sodiu

| Seby90 a răspuns:

Semen.

| RandomGirl a răspuns:

Buna! Bicarbonatul de sodiu pe pasta de dinti o data pe saptamana te ajuta garantat sa iti albesti dintii. Am incercat asta si am observat chiar dupa prima utilizare o mica albire.
Ai grija sa nu folosesti mai des pentru ca iti afecteaza smaltul dintilor.
O seara placuta happy

| alex500 a răspuns:

Bicarbonat de sodiu!

| Paix a răspuns:

Acid Sulfuric sau Soda Caustica laughing

| Verdant a răspuns:

Apa de gura. Funda!

| aNdRaSkUmPy a răspuns:

Parerea mea: Spala-te in fiecare zi de cel putin 2 ori... in timp acestia se vor albi. (zicwinking )

| Sarudman a răspuns:

Bai mane... poti sa te duci la 2-3 luni la dentist si spune-i sa-ti faca un detartraj.
Albeste dintii si nici macar nu te doare.
Detartrajul poate costa maxim 40 de lei si el tine multe luni.