| Byuuu_1417 a întrebat:

Raspuns urgeeent dau funddaaa!
Anul trecut prietena mea cea mai buna s-a imprietenit cu o fata colega de anoastra. Ea este ( si a fost ) o fitoasa dintodeauna. Eu niciodata nu am fos de acord sa fim prietene si cu ea. Dupa un timp ne-am cunoscut mai bine si am devenit toate trei BFF. Dupa un timp prietena mea cea mai buna a devenit o fitoasa ca si ea. Inainte noi stateam impreuna tot timpul eram ca niste surori. Dar dupa ce a aparut ea nu ma mai baga deloc in seama. Merge tot timpul cu ea, ma barfesc, ma fac in toate felurile si sta doar cu ea in banca. In plus nu stiu ce fac si pe ele le plac tot timpul baietii pe mine niciodata! Dc? puteti sa imi dati niste sfaturi? va roog.

Răspuns Câştigător
| bogdang a răspuns:

Trebuie sa vorbesti cu prima prietena pentru ca ea te poate intelege, te stie mai bine. Spune-i ca nu esti de acord cu comportamentul lor fata de tine si trage-o la raspundere (cand e singura). Incearca sa o faci sa inteleaga ca tu esti persoana de incredere si ca daca mai vrea sa vorbiti vreodata sa renunte la orgoliu si la prietena fitoasa.