| anonim_4396 a întrebat:

Real ori Uman parerile voastre si propria experienta FUNDA.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu iti putem zice noi pentru ca nu stim ce iti place. Daca iti place metematica, fizica, chimia si biologia du-te la real, daca iti place romana, istoria, geografia si limbile straine du-te la uman.
Eu sunt la uman si pot spune ca mi se potriveste profilul dar daca tie nu iti place degeaba zic eu ca e cel mai tare profil. Si inca ceva, nu te lasa constransa de cei din jur, vrei real du-te la real chiar daca toate rudele iti spun sa mergi la uman, valabil si invers. Bafta sa iei cea mai buna decizie.

7 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Uman, in ceea ce ma priveste, fiindca mi se potriveste alegerea aceasta. Sunt in ultimul an de liceu si nu regret ca am ales profilul acesta. Ma pricep foarte bine la engleza si romana, imi place sa scriu si sa citesc, ma atrage si istoria, intr-o oarecare masura (depinde despre ce aspect e vorba), geografia si imi place sa invat limbi straine, chiar si pe cont propriu. Probabil mi-ar fi placut la fel de mult si un profil real, daca as fi avut vreo inclinatie in sensul respectiv, insa sunt aproape complet paralela in ceea ce priveste stiintele exacte.

| PinkTerror a răspuns:

Doar tu poti raspunde la intrebarea asta.

O persoana mai emotiva, mai sensibila poate spune ca are o afinitate pentru literatura si deci pentru uman. in timp ce o persoana mai calculata poate sa aiba o afinitate spre real.

Eu unu am gresit un cod si in loc sa intru la real am ajuns la uman. SI TOTUSI ma bucur ca s-a intamplat asa pentru ca am descoperit o lume minunata intre carti.

Dar dupa cum ziceam doar tu poti sa te decizi ce e mai bine pentru tine.

Have fun,
PT

| Latinmoon a răspuns:

Daca nu esti foarte buna la mate, chimie si fizica iti recomand profilul Uman cu cea mai mare incredere!

| Bella7777 a răspuns:

Real

| ღღღ a răspuns:

Salut. Eu acum tot sunt pe ginduri real sau uman... Ma gindesc ca mai bine real fiindca totul este bazat pe matematica, chimie, informatica si asa mai departe.Eu cred ca trebuie sa te gindesti pe ce o sa fie bazata viitoarea ta profesie ..Succes la alegere!

| LoVeTrUe a răspuns:

Parerea mea este ca alegerea minunata este sa dai la REAL, pentru ca majoritatea care dau la UMAN nu iau bacul sau daca il iau ajung vanzatori sau maturatori de strazi...(asta e parerea mea...)

| anonim_4396 explică (pentru LoVeTrUe):

Felicitari, esti un prost. Cum ai ajuns la o asemenea concluzie nu imi pot da seama.