| allexxys a întrebat:

am si eu o >intrebare- Mai am cateva luni si termin generala si inca nu m-am hotarat ce profil sa aleg pentru facultatea de drept.
Stiu ca profilele uman si real ma ajuta cate de cat dar nu stiu care dintre ele ma ajuta mai mult.
Astept si parerile voastre deoarece pentru mine conteaza foarte mult
Funda si voT:*.

3 răspunsuri:
| loredana_4897 a răspuns:

Pentru drept eu cred ca cel mai indicat e profilul mate-info.Si eu vreau tot drept si sunt pe mate-info.

| allexxys explică (pentru loredana_4897):

Pai la mate-info nu se studiaza matematica mate informatica fizica chimie etc?
La ce m'ar asjuta?
Si apoi. umanu' si realu' la ce sunt de folos?

| loredana_4897 a răspuns (pentru allexxys):

Nu stiu...eu cred ca cel mai indicat e mate-info.Matemetica te ajuta sa iti dezvolti logica si asta ajuta foarte mult.Si daca te razgandesti poti sa pleci si pe altceva...cum ar fi medicina sau ceva legat de calculatoare.