| Bya132 a întrebat:

Am si eu nevoie de sfaturile voastre.

E un baiat W, in scoala noastra.Noi ne placem reciproc. Dar, niste fete X, tot incearca sa il indeparteze de mine. Cel mai rau, o prietena Y destul de apropiata s-a schimbat radical.
Ea a zis ca se intelege doar cu W, iar Y crede ca e o crima daca W sta langa mine.Tot il ia de langa mine.De exemplu:
>~ Eram in excursie, eu vorbeam cu W cand a venit in fuga spre mine, inpingandu`ma pe asfalt.Eu bine inteles, m`am lovit foarte tare si m-a durut, nu ma asteptam de la ea. Dupa aceea, cand W a vrut sa ma ajute sa ma ridic la luat de tricou si la tras dupa ea, eu ramanand singura pe asfalt.Ma marcat atat de tare incat am bufnit in plans.Suspinam si ma gandeam doar la W. Dupa aceea, am urcat in autocar si nici nu am mai vorbit cu el, dupa m`am ridicat de pe locul meu si m`am dus altundeva unde am plans.
Va rog TPU, ajutati`ma sunt deprimata! Funda+folositor+inteligent, stupid pentru cine isi bate joc de mine!

5 răspunsuri:
| girl95 a răspuns:

Probabil prietena ta sufera de gelozie, din moment ce nu`ti permite sa te apropii de el.Comportamentul de unul copilaresc, deoarece nu cred ca acel baiat isi va face o parerea prea buna despre ea.
O solutie ar fi sa discuti direct cu ea, sa-i spui tot ce te deranjeaza.

| WayToManySuckers a răspuns:

Pai W pare foarte de treaba, chiar ok, deci vorbeste cu el, iar Y e ciudat din partea ei, daca Y era prietena ta cea mai buna, urat din partea ei, deci vorbeste cu Q si poate iese ceva. Sper ca nu am gresit literele

Mult Noroc - Spammer-ul Virtual TheDJGotUsFallin`InLove!

| bebitzuluy a răspuns:

Inceara sa vorbesti direct cu el sa vezi ce are de gand.Cu Y nu mai vorbi daca face de-astea.

| NothingToEat a răspuns:

Eu zic sa nu mai vorbesti cu Y se pare ca nu este o adevarata prietena. fii apropiata de W si nu le da importanta X si Y fii prietena cu cine crezi ca e mereu alaturi de tine si te sustine
muah

| Bya132 explică (pentru NothingToEat):

Şti ce e trist? Nu îmi amintesc să fi pus întrebarea asta. straight face