| S3S3an a întrebat:

Repede va rog, Ce carte cititi acum? Despre ce e?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
6 răspunsuri:
| ramonia a răspuns:

Puntea suspinelor, de michel zevaco. E lunga dar e super frumoasa, are de toate, dragoste, suspans, aventura, razbunare. Merita citita.

| Park1Suin a răspuns:

Hai sa nu ne mai facem lectiile pe TPU.Cred ca la limba rusa puteai scrie ca nu citesti nimic, si gata.Nu trebuie sa copiezi ideile altora.Scuze,dar asa e...

| MissDevilish666 a răspuns:

✰ Citesc Cartea pierdută a vrăjitoarelor de Deborah Harkness.
În inima Bibliotecii Bodleiene din Oxford, profesorul universitar Diana Bishop descoperă în cursul cercetărilor ei un manuscris alchimic – Ashmole 782 – aflat sub o vrajă. Deși se trage dintr-un neam vechi și celebru de vrăjitoare, Diana a renunțat de mult la moștenirea familiei sale în favoarea cercetării universitare și a unei vieți obișnuite, așa că, după o analiză sumară, returnează manuscrisul. Dar descoperirea ei pune în mișcare o întreagă lume fantastică, atrăgând pe urmele sale deopotrivă demoni, vrăjitoare și vampiri. Printre ei se află și Matthew Clairmont, un vampir genetician pasionat de teoriile lui Darwin, pe cât de periculos, pe atât de enigmatic. Relația care se înfiripă între cei doi amenință să spulbere pacea fragilă care domnește de secole în lumea lor. O poveste romantică sofisticată și plină de suspans îi unește în încercarea de a descoperi secretele manuscrisului, între ale cărui pagini se află cheia unui trecut misterios și a unui viitor nesigur.

| Marcela9Xd a răspuns:

Acum momentan niciuna. Dar am citit 4 volume din Jurnalul unei pustoaice!

| DoarEuDia a răspuns:

Eu citesc :IREZISTIBIL de Jill Shalvis. Este super caut-o pe net si iti apare si o mica descriere. Am mai citit recent MAINI INZESTRATE de Ben Carson si o iubesc, cartea asta as reciti-o de 10 mi de ori, nu are varste si te motiveaza in viata, numai de curiozitate uitate la descriere pe net si chiar o sa te impresioneze.