| Elizabethzutzu a întrebat:

Respira asupra unei oglinzi si explica fenomenul observat? Am in vedere sa explicati fizic...

Răspuns Câştigător
| drogh a răspuns:

Se abureşte deoarece temperatura din interiorul oglinzii este mai scăzută, iar cea din exterior este mai ridicată.

9 răspunsuri:
| ComatoseWine a răspuns:

Temperatura aerului expirat este mai mica decat temperatura oglinzii, aceasta diferenta de temperatura duce la condensarea vaporilor de apa din aerul expiratlaughing

| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns:

Chiar că aburire, așa cum a zis Robert, dar asta numai pe oglindă.În capșor ceață densă.

| AtateaConditii a răspuns:

Se abureste oglinda pentru ca aerul suflat de tine este cald pe suprafata oglinzii care e rece, si 2 chestii cald- rece care se intalnesc fac o alta chestie.

| Okami23 a răspuns:

Afli ca nu esti mort

| XBrunetteX a răspuns:

Se abureste oglinda.
Da' tot mai usor aburesti o blonda. laughing

| SilentSuicide a răspuns:

S-a aburit oglinda, fenomen paranormal laughing

| LiviuStefan a răspuns:

Nimic!
Sper ca esti multumita ca am stat 30 min. sa caut o oglinda micutalaughing!

| Bonciu_Robert_1999 a răspuns:

Aburire laughing

| Neexistenta a răspuns:

Oglinda se abureste daca este um pic mai frig.