| anonim_4396 a întrebat:

Daca nu ar mai exista oglinzi am mai fi complexati de aspectul fizic?

Răspuns Câştigător
| Sănduțța a răspuns:

Nu e nevoie de onglinzi ca sa vezi ce esti cu adevarat! happy Toti oamenii sunt frumosi! Conteaza personalitatea! happy

6 răspunsuri:
| Naяutσ a răspuns:

Nu, dar cred ca lumea ar fi un fel de oglinda.

| KristalPop a răspuns:

Nu ai neapărat nevoie de oglinzi ca să-ţi dai seama cum arăţi.
Nu ar exista oglinzi, dar ar exista reflecţii în lichide, precum în apă sau în lucruri de argint foarte şlefuit iarăşi te vezi în reflexii.
Ar găsi omul o metodă să ştie cum arată.

| anonim_4396 explică (pentru KristalPop):

Ideea de baza era importanta happy

| fadnox a răspuns:

Cand te uiti (asta numai daca obisnuiesti) in ochii altuia, te vezi, te vezi si in geamuri, si in linguri, pe oale, pe ecranul telefonului, iti faci poze... sa nu mai existe ochi (probabil)

| ursuletciokolatiu a răspuns:

Nu deoarece nu am mai fii intr-un fel jigniti de propri persoana, cea ce-ar trebui sa se intample si acum chiar daca avem oglinzi.

| RenniRennata a răspuns:

Nu, tu te gândeşti că eşti nu ştiu cum şi automat îţi creezi o imagine proastă despre tine. Gândeşte pozitiv şi o să vezi că nu o să mai fii complexat/ă