| anonim_4396 a întrebat:

Rog seriozitate, nu stiu cati patesc asta. Bine, ok, deci, eu de cativa ani am obiceiul de a asculta muzica la maxim in casti si de a ma plimba prin camera imaginandu-mi chestii care nu se vor intampla niciodata... Fac de atata timp asta incat mi se pare ceva normal(asa am impresia) desi nu e, ce sa fac sa scap de asta? Cand hotarasc sa o las balta sa incetez iar ma apuc, fac asta de 2-3 ori pe zi(de cate ori imi vine) fac asta si pe muzica de la TV sau fara vreo sursa de muzica pur si simplu ma plimb prin camera si imi imaginez lucruri care nu se vor intampla niciodata. Ce inseamna asta? E vorba de vreo tulburare mintala? Simt o satisfactie, ca un sentiment de implinire, bucurie cand fac asta.

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca asa te linistesti tu, ce are? Fiecare are propriul lui mod sa se simta mai bine, bine ca ti l-ai gasit pe al tau. De preferat sa nu faci asta in prezenta persoanelor mai straine laughing in rest e ok

| Freya1 a răspuns:

Aaa si eu mai fac asta.
Nu este nici o tulburare doar momentul tau de relaxare.Mai in colo nu o sa mai ai timp.

| lpavel a răspuns:

Nimic grav, esti o visatoare sa zic asa, iti va trece cand nu vei mai avea timp de asta si vei avea alte griji... happy

| mentholinks a răspuns:

De mic copil imi imaginez si eu chestii cu sau fara muzica si pe unde ma apuca. Acum mai rar ca sunt mai depresiv. Daca n-am murit zic ca nu e nimic grav poate doar un pic cam ciudat.

| Mieeez666 a răspuns:

Trezeste-te la realitate.
Dăț' o palmă.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am uitat sa mentionez ca simt totul foarte real, ba chiar am expresiile fetei ca in acel moment pe care mi-l imaginez, simt ca asta s-ar termina(faza asta pe care o fac) doar atunci cand as trai acele chestii intr-adevar.

| Lichan1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Și mie mi se întâmplă la fel

| Yee a răspuns:

Yee(Salut)! Nu e bai si eu fac ceva asemanator mai mereu cand sunt singur.

| NikFlorian a răspuns:

Se numeste copilarie si imaginatie.
Tu ai o stare hiperafectiva unde tu ai anumite trairi interioare foarte intense, ceea ce depinde si de trairile fiecarui om.

| Lichan1 a răspuns:

Hei sa știi că nu ești singură și eu fac asta wow credeam că sunt singurul hei chiar sânt curios la ce te gandesti