| alone13 a întrebat:

Rog sH si eu u SfaT...am 16 ani (merg pe 17)si am 1.54.vreau sa stiu daca e destul de normal pentru virsta mea...si ce pot sa fac ca sa mai cresc un pic big grin

Răspuns Câştigător
| andreeutzaa a răspuns:

Eu am 15 ani si 1.55.Am si eu aceeasi problema dar nu ma complexeaza mult.Suntem mai mici de statura, nu e nimic anormal in asta.Ai putea sa incerci cu voley, inot, baschet si exercitii de streching.Si atarnatul la bara ar putea sa dea ceva rezultate.Inatimea poate fii provocata si de o dereglare hormonala sau de patrimoniul tau genetic.Depinde si de inaltimea parintilor taihappy

3 răspunsuri:
| Alice a răspuns:

Buna. esti un pic cam pitic/a. nu te supara. apucat`e de baschet sincer. e foarte bun serios. adica in 3-4 luni cred ca cresti vreo 5-7 cm si in jumate de an cred ca vreo 10-15 cm. eu am 1.73 si am 14 ani merg pe 15 si crede`ma as vrea sa fiu putin mai pitica.laughing

| Linda100 a răspuns:

Esti un pic mai mic/uta. Cred ca ar trebui sa faci voleidaca esti fata si baschet daca esti baiatbig grin. Eu fac baschet (sunt fata) si da, cresti dar la volei iti faci si un corp de invidiat, indiferent ce sex esti. Sau handbalbig grin.

| alone13 explică:

Ms mult la toti...mai vreau pareri