| anonim_4396 a întrebat:

Sunt fata, am aproape 17 ani si am 1.54.Ce as putea face sa mai cresc? vreau neaparat sa mai cresc macar pana la 1.60.Nu am mai crescut din clasa a 8-a, credeti ca mai este posibil acum? Mi-am inceput acum un an viata sexuala, afecteaza cresterea faptul ca ti-ai inceput viata sexuala? Nu mai stiu ce sa fac ajutati-ma va rog vreau neaparat sa cresc pana la 1.60.

1 răspuns:
| claudiea79 a răspuns:

Pina la 18 ani poate mai cresti. trebuie sa iei calciu de la farmacie. sa faci volei dar nu prea te ajuta inaltimea sau inot. sau handbal. sexul nu te ajuta sa cresti. ori ai probleme cu glanda tiroida. ori parintii tai nu sint prea inalti si se mosteneste.cu tocuri ajungi la. 1. 60