| Alex >D a întrebat:

S-a schimbat iar modul de admitere la liceu? Parca se stabilise ca 25% sa fie media tezelor dintr-a VII + 25% noile teste nationale la ro/mate + 50% media generala 5-8? Auzisem ceva de media 5-8 + Teste nationale +. teze la istorie / geografie? Fara sa se mai ia in considerare tezele dintr-a VII-a?

4 răspunsuri:
| Cryssy a răspuns:

Mi se pare ca 50% conteaza media V-VIII, 25% media tezelor nationale+cele din a VIII-a si 25% conteaza un examen care o sa se dea la sfarsitul clasei a VIII-a sau ceva de genu.

| mariutza a răspuns:

Nu'i adevarat.tot asa se face admiterea la liceu, 25% media tezelor din cls a-VII-a, 25% media testelor din mai, media generala 5-8 care se ia 50% tongue

| larisa_6959 a răspuns:

Eu stiu ca pentru a intra la liceu se ia in considerare 50% media claselor 5-8, 25% tezele dintr-a 7-a si 25% media testelor pe care o sa-l da in mai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Intră aici, pentru mai multe informații: www.edu.ro
Pa, pa.