| Alex >D a întrebat:

S-a schimbat iar modul de admitere la liceu? Parca se stabilise ca 25% sa fie media tezelor dintr-a VII + 25% noile teste nationale la ro/mate + 50% media generala 5-8? Auzisem ceva de media 5-8 + Teste nationale +. teze la istorie / geografie? Fara sa se mai ia in considerare tezele dintr-a VII-a?

7 răspunsuri:
| costyn162 a răspuns:

Din cate stiu se renunta la teze nationale si se reintoarce la bac... iar cei care au dat tezele in clasa a VII-a adica cei care sunt acum a VIII-a vor proceda astfel:50% bacul, 25% tezele din clasa aVII-a si 25% media V-VIII...Asta stiu eu... Dar oricum acum iar se schimba ministrul si prin urmare iar se schimba si legea

| LORY a răspuns:

Unde ai auzit asta? :O

Nu e adevarat!

Se iau in considerare si tezele dintr-a 7-a, cum ai spus si tu prima data... www.edu.ro

| fcsb32 a răspuns:

Vom da teza la geografie la istorie, la alegere, dar nu se va lua in considerare pentru liceu. Subiectele vor fi elaborate de profesorul de la clasa

| spyceygirl a răspuns:

Unde ai auzit tu asta? ma sperii:-ss...mei eu am citit concret.ca o sa se dea niste teste la romana si matematica pe 4 mai respectiv 12 mai...ca o sa le corecteze tot profesorii scolii si o sa supravegheze tot profesorii scolii respective, nu am inteles pre abine daca doar din clasa a8a sau din materia 5-8 cum era la capacitate...si asta conteaza in proportie de 25%.

| Bebitza_3599 a răspuns:

Nu maistraight face se iau in considerare si tezele din a7-awinking stiu sigurrrtongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Aici găsești tot ce te interesează: www.edu.ro
Pa, pa.

| dianadiana a răspuns:

Ai auzit bine ce ai auzit 25% media tezelor dintr-a VII + 25% noile teste nationale la ro/mate + 50% media generala 5-8 :p