| madDa_1471 a întrebat:

S. O. S.
cand sunt stresata...agitata...imi rod unghiutsele x_x ce pot sa faq s skap d obiceiul asta prost?crying
dau fundita >:
m'sZs :X:*

15 răspunsuri:
| c0rn3l1uss a răspuns:

Lol si eu am aceeasi problemasad.

| viatadecacatt a răspuns:

Eu cand sunt stresata imi musc buza jos
Fa altceva mai interesant da din picioare din maini din caprolling on the floor

| Aly07 a răspuns:

Pai ar trebui sa-ti tai unghiile pentru a nu avea ce sa rozi happy.

| BlackMan a răspuns:

Eu am scapat prin: am rugat o colega si prietena si mama daca ma mai vede cu mana in gura sa imi dea peste mana, incearca sa ask muzica daca esti stresata ca sa para totul o glumawinking asa fac eu

| OglindaOarba a răspuns:

Gumalaughing...eu asa fac cand sunt stresatalaughing. in loc sa imi rod unghiile mestec guma[-x

pupkisskiss

| crisS a răspuns:

Poti inlocui rosul unghilor ca guma de mestecat. Sau exista in farmaci sau chiar la firme de cosmetice substante amare ca gust neplacut care se aplica pe unghi special pentru. rosul unghilor/.

| Adolescentul a răspuns:

Buna, si eu am acest obicei recunosc si e un obicei foarte urat pentru ca ne putem imbolnavi rotaind mereu unghiutele happyTot ce trebuie sa faci este sa te stapanesti pe tine insuti si sa te gandesti la cu totul altceva ceva frumos happySi sincer sper ca vei reusi te puptongue si ai grija la unghiutzele tale esti fata doartongue

| IQOnly a răspuns:

De obicei rosul unghiutelor se datoreaza stresului! In primul rand nu mai fi stresata si daca tot nu scapi...panseaza-le si daca nici asta nu merge da-le cu ardei foarte iute! Dar cred ca va merge pansatul!

Răspuns utilizator avertizat
| alle_1861 a răspuns:

Gandeste-te ca sub ele se afla mii de microbi care de abia asteapta sa patrunda in corpul tau si sa te imbolnaveasca. Si incearca sa nu mai fi stresata.

| Funny a răspuns:

Cumpara-ti o oja anti-ros! E speciala pentru persoanele care isi rod unghiile!
Are un gust ciudat si e foarte rezistenta! Vei scapa de acest tic, 100%. Te asigur happy by-by

| julieta a răspuns:

Puneti niste unghii false, cand vei mai fi stresata nu vei mai putea sa le rozi.asa am dezvatat-o pe sury meu de obiceiul asta. le rodea pana ii dadea sangele, iar acum are niste unghii de invidiat happy

| yoni a răspuns:

Pai...nu stiu... dp ce te speli pe maini date cu ardei iute pe unghiibig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Fă-ți o preocupare mai puțin agresivă.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna... exista de la gabrini parca asa se numeste lac cu gust amar...sigur iti va taia pofta sa rozi unghiile eu asa am scapat si acum am niste unghii asa de lungi si frumoasebig grin cauta lacul nu este scump 4-5 lei dar meritawinking bafta pup