| maria91r a întrebat:

Sa am incredere intr-un baiat care a parasit-o pe prietena mea ca nu a vrut sa o faca cu el? Imi demonstreaza ca s-a schimbat.ca ma iubeste...chiar prietena mea mi-a zis asta. dar nu as vrea sa ma prea atasez de el...si apoi sa ne despartim. ce sa fac? multumesc anticipat:*

15 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, sti lupul isi schimba blana, dar naravul nu prea...sincer poate s-a schimbat si ii place de tine, dar daca i-a facut prietenei tale, risti sa fi si tu in situatia prietenei, ai mare grija sa nu ai de suferit in urma acestei relatii, si daca te iubeste, nu te va lasa, te va astepta, te va respecta si te va accepta asa cum esti, si daca iti cere sa o faci cu el, nu accepta sa vezi reactia lui, daca tine la tine nu te va parasi...

| MM a răspuns:

Asta inseamna ca in fosta lui relatie, mai important a fost sexul pentru el.Nu a avut parte de el, a trecut la urmatoarea fata.La fel o sa-ti faca si tie?

| BUBULINA a răspuns:

Woauu dar eu nu as putea sa stau cu el
stiind ca a stat "prietena"mea

| JoJo a răspuns:

In primul rand cred ca acelasi lucru il vrea si de la tine si in al doilea rand: e prietena ta... ea a stat un timp cu el si cred ca il cunoaste f.binebig grin
Ar fi mai bine sa nu ai incredere in el, dar e decizia tawinking

| LoryM22 a răspuns:

Prietena ta iti poate face si rau ca intervine invidia ca nu mai este cu ea si este cu tine, trebuie sa-ti dai seama ce fel de pers e numai tu ca doar stai mereu cu el si poti sa-i vezi toate miscarie si intentiile.Nu cre dca un baiat se poate schimba atat de repede in ceea ce priveste sexul.

| clawss a răspuns:

In niciun caz! "Lupul isi schimba parul, dar naravul ba"!

| Roxana_6190 a răspuns:

Pai daca a facut asta cu "n-a vrut sa faca cu el", insemna ca nu este un om cuonoare si educat! Asa ceva nu face un om ondragostit! Si care vrea sa aiba un viitor cu o femeie!(parrea mea am doar 12 ani jumate)!

| RuSuLeTzZz a răspuns:

Urmeaza instinctul primar numit:iubire. Deci, tu de unde stii ca nu s-a apropiat de prietena ta doar pentru a cauta "anturaj" cu tine. apoi dupa ce a reusit sa-ti starneasca interesul despre persoana sa. a cautat motiv sa se desparta de amica ta pentru o relatii, poate de lunga durata cu tine.

| maria91r explică:

Nu este prietena mea cea mai buna.in sensul ca niciodata nu am iesit in oras cu ea sau ceva de genul. dar suntem intr-o clasa si ne intelegem binisortonguetonguetongue. vreau sa zic ca nu imi prea pasa de ea.pentru ca stiu ca este o prietenie falsatonguetonguetongue

| pinkangel_6099 a răspuns:

Poate pe ea nu a iubito si nu l-a interesat doar sa o faca... poate pe tu te iubeste... si nu o sa vrea doar atat... nu stii pana nu incerci nu?

| sweetgirl_6205 a răspuns:

Parerea mea e ca cel mai urat lucru pe care il poti face unei prietene e sa te combini cu baiatul cu care a fost si ea chiar daca nu a tinut la el prea mult.Sa nu te superi, dar tu cum te-ai simti? Ti-ar placea sa-l vezi pe el cum o saruta pe ea, cum o tine in brate? Si daca nu ai fi asa buna prietena cu fata respectivaoh go on e aceeasi situatie.Fiecare cu parerile lui si depinde si cum vezi tu relatia asta.

Sfatul meu e sa nu ai incredere in el daca vrei sa fi cu el, fi foarte atenta la ce face si daca iti va cere sa te culci cu el presupun ca vei refuza. Oricum te vei desparti de el ca doar nu o sa fie ultimu barbat din viata ta.

| sweetgirl_6205 a răspuns:

@NNoname

Eu nu condamn pe nimeni si nici nu judec ca nu am dreptul:pe. Mi-am spus parerea doarhappy. Normal ca difera de la caz la caz de fiecare persoana.

:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu inteleg ceva.
nu era o regula nescrisa
ca niciodata fostul prieten al prietenei tale sa nu fie cu tine?happy
e ca si cum ati fi surori si ea divortzeaza si tu t casatoresti cu fostul sotz.happy
Nu, sa nu ai increderehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@sweetgirl
eu sunt in situatzia aialaughing
dda nah. prietenii sunt prietenihappy prietenii(iubit) se schimbahappy

| roxxu a răspuns:

Sa nu ai incredere in asemenea persoane...Mai ales ca prietena ta nu a vrut "sa o faca" cu el.Gandeste`te ca nu cred ca numai prietenei tale i s`a intamplat asta...Si asta iti va face si tie...Nu te increde in aparente stiind situatia precedenta.Si mai gandeste`te ca e si fostul prietenei tale, si sincer nu cred ca un baiat oarecare si mai ales stiind asta despre el, merita mai mult decat prietena ta...Deci...Parerea mea e sa nu ai incredere in el...Bafta si gandeste`te de 10 ori inainte sa faci cv.:*