| anonim_4396 a întrebat:

Sa aștept sa vina fetele sa vorbească cu mine sau sa ma duc eu la ele și sa încep conversația?

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Te refuza si nu mai insisti, daca te refuza mai multe nu mai are rost sa te duci la ele cu conversatia pentru ca vei ajunge sa te enervezi

| Violleta2022 a răspuns:

Esti barbat sau papagal?
Fetele nu vin sa-ti faca tie avansuri, asteapta ca baiatul sa faca avansurile.

| Andreeush a răspuns:

Dacă îți place de o fată fă tu primul pas.
Depinde și de persoană, în general fetele sunt mai timide.

| anonim_4396 explică (pentru Andreeush):

Pai și dacă ma refuza? O sa știe mai multa lume...

| Andreeush a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu este o rușine dacă te refuză o fată, nu ar trebui să îți fie frică de ce va spune lumea.

| OldSoul a răspuns:

Du-te tu la ele.
Daca stai si astepti sa vina ele la tine, cresc dramatic sansele sa mori singur.

| Plato a răspuns:

Nu conteaza. Cine e mai putin timid o va face, nu e o regula ca doar barbatii sau doar femeile. In secolele trecute, da, intr-adevar, trebuia tu s-o ceri da la ta-su. Sa canti in fata portii ca Ion. Dar sa fim seriosi, e ridicol sa crezi ca doar barbatii pot face primul pas.
De fapt, corect este sa fie un demers reciproc.

Daca te refuza? Care e problema? In viata nu toate lucrurile au raspuns afirmativ, trebuie sa ne invatam sa acceptam un refuz.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Noi, fetele suntem în general cam „emotive" să zicem, nu-mi vine alt cuvânt.
Și așteptăm să vină băieții la noi.

| GirlOnline81 a răspuns:

Fetelor le e frica de un gandac, iar tu vrei ca ele sa te abordeze?

| BurteaSebastian a răspuns:

Du-te tu de obicei fetele nu fac primul pas.